17 квітня – 1 травня 2012 року в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» проходили стажування студенти відділення міжнародних відносин Історико-архівного інституту Російського державного гуманітарного університету (РДГУ, Москва). Стажування відбулося в рамках проекту МІОКу «Крок до України», який передбачає проведення шкіл з української мови як іноземної та розробку навчально-методичного забезпечення як для представників діаспори, так і для громадян інших держав, які хочуть вивчати українську мову.

Під час стажування викладачі МІОКу, Олеся Палінська, Галина Шміло, Богдан Сиванич, Оксана Туркевич, Андрій Яців, Ольга Пташник користувались розробленим в Інституті методичними матеріалами, зокрема навчальним посібником «Крок-1» (А1-А2), призначеним для вивчення української мови як іноземної на елементарному й основному рівні, який вийшов друком у 2010 році, навчальним комплексом «Крок-2» (В1) та Навчальним путівником по Львову, що перебувають в процесі розробки та апробації.

Програма перебування студентів з Російської Федерації передбачала інтенсивний комунікативний курс української мови як іноземної, навчальні екскурсії Львовом, оглядові лекції з історії України, відвідування фахових занять у НУ «Львівська політехніка», участь у культурно-мистецьких подіях Львова.

Чому важливо, щоб відбувались такі стажування? «У світі існує висока політика і дипломатія, але ще є народна дипломатія. Громадяни інших держав, приїжджаючи до нас, долають певні стереотипи, хибні уявлення про Україну та українців, які існують в їхніх державах. Анкетування, яке ми провели серед студентів з московського університету на початку і вкінці стажування показало, що пряме спілкування з молоддю, студентами, львів’янами відкриває їм очі на Україну. Вони починають краще її розуміти. Ще для нас є важливим те, що студенти, які побували у нас, здобули тут знання про нашу державу, культуру, історію. І тим самим вони вже стали носіями знань про Україну», – зазначила директор МІОКу Ірина Ключковська.

Наприкінці стажування відбулася зустріч студентів РДГУ з колективом Інституту та прес-конференція із журналістами Львова. На зустрічі Ірина Ключковська повідомила про підписання договору між Національним університетом «Львівська політехніка» та Російським державним гуманітарним університетом, який передбачає освітню й наукову співпрацю. Одним з пунктів договору є обмін викладачами, докторантами, аспірантами та студентами з метою проходження стажування та курсів підвищення кваліфікації, організація курсів з вивчення української мови як іноземної на базі Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Також студенти поділилися своїми враженнями від процесу навчання:

«Нам дуже сподобалася форма нашого навчання та підручник. Він нагадує найкращі підручники з інших іноземних мов, наприклад Оксфордський. Хочемо відмітити, що різні дрібниці, на зразок карточок, відеоматеріалів, допомагають нам у вивчені мови» (Георгій, студент ІІ курсу).

«Я хотів би подякувати за дуже цікаві лекції, за екскурсії, які нам проводили. Дуже шкода, що не всі місця ми встигли відвідати. Олесю, я бажаю, щоб якнайшвидше вийшов ваш підручник «Крок-2» (В1). Щоб, коли ми приїдемо наступного разу, ми вчилися за ним» (Петро, студент ІІ курсу).

«Велике спасибі вам за теплу зустріч. Дуже дякуємо за підручник, бо в нас в університеті все-таки інша методика викладання української мови. Нам дуже у вас сподобалося. Ми б хотіли продовжити навчання у вас» (Анастасія, студентка ІІ курсу).
Завершилося перше стажування студентів з Російської Федерації в Національному університеті «Львівська політехніка». Але обов’язково будуть наступні!

Викладачі МІОКу висловлюють подяку керівнику делегації з РДГУ Лєсній Галині Мирославівні за розумних, творчих, креативних студентів!

Ольга Пташник, молодший науковий співробітник МІОКу