Львів – перше місто України та світу, у якому Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» представив просвітницький проект «Молодь про Світовий конгрес українців» – з нагоди відзначення півстолітнього ювілею діяльності СКУ.

До реалізації проекту були залучені студенти першого і другого курсів  спеціальності «Журналістика» Інституту права та психології «Львівської політехніки». Про це «Дню» розповіла директор МІОКу Ірина Ключковська. Майбутні журналісти створили низку тематичних короткометражних відеосюжетів, які розкривають провідні напрями діяльності Світового конгресу українців. Упродовж 2017-2018 років відеоролики як частина великого проекту МІОКу будуть презентовані у містах України та 53-х країнах – членах СКУ.

– Наш інститут виступає основним координатором проведення всіх заходів з нагоди 50-ліття СКУ у Львові, а їх – цілий спектр, – говорить Ірина Ключковська. – Своєю чергою, готуємо власні проекти. Це є цитати видатних діячів СКУ, які ми кожного дня поширюємо у соцмережах.  Другий проект, який зараз на стадії підготовки, – мобільна мандрівна виставка, присвячена СКУ. Плануємо показати її у Дніпрі, Запоріжжі, Старобільську, Харкові, Одесі, Херсоні, Ужгороді, також – у містах і містечках Львівщини. А відкрили ми рік відзначення Світового конгресу українців проектом  «Молодь про Світовий конгрес українців» . Чому? Та тому що ставку робимо на молодь. Вважаємо, що, поширюючи знання у молодіжному середовищі,тим самим даємо молоді такий ключ, який відкриє двері у майбутньому для прийняття правильних рішень, зокрема – і в питаннях, що стосуються і світового українства, й української діаспори, й трудових мігрантів. Як показує час, велика наша біда – від незнання самих себе, своєї історії.

IMG_6698 (1280x819)

16-м студентам МІОК запропонував вивчити матеріали, які стосуються СКУ, і зробити вісім відеосюжетів за основними напрямами діяльності Світового конгресу українців.

– Ми цілком правильно вчинили, що започаткували цей проект, – говорить Ірина Ключковська, – бо навіть у Львові, звідки упродовж кількох десятків років чи не найбільше виїжджало за кордон українців, люди й поняття не мають, що таке СКУ.

Крім того, студенти, вдаючись до цієї просвітницької роботи, працювали на доброчинних засадах. Куратор проекту – Олена Медвєдєва, котра приїхала до Львова з  Горлівки.

Участь у презентації проекту «Молодь про Світовий конгрес українців» взяли голова Світової комісії з відзначення 50-ліття заснування СКУ  Ірина Мицак (Торонто, Канада), голова представництва Світового конгресу українців в Україні Сергій Касянчук (Київ), ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, народний депутат Верховної Ради України, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Юринець.

Довідка «Дня»:

Світовий Конґрес Українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців з 53-х країн світу. Впродовж останніх років своєї діяльності СКУ представляє свою візію щодо важливих питань для України та діаспори:

– зміцнення зв’язку українських громад і українців діаспори з Україною, у тому числі – з урядом та громадянським суспільством; підтримка та координування міжнародною мережею своїх складових організацій, які просувають розвиток української релігійної, мовної, духовної, історичної, культурної та соціальної спадщини;

– захист незалежності та територіальної цілісності України у зв’язку з гібридною війною Російської Федерації; захист людських прав і національних свобод українців і кримських татар, які порушуються внаслідок російської агресії;

– надання Україні пакета допомоги на пріоритетні економічні, безпекові та гуманітарні потреби. Вже 4-й рік за ініціативи СКУ діє проект «Захист патріотів»;

– підтримка євроінтеграції України; протидія російській дезінформаційній кампанії та представлення міжнародному співтовариству правдивої інформації про важливі сторінки в історії України;

– представлення позитивного іміджу України шляхом інформування про оновлену, демократичну, спрямовану на реформи європейську Україну.

Заснований у 1967-го, СКУ 26 лютого 2017 року у Торонто, Канада, урочисто розпочав відзначення 50-ліття своєї діяльності в об’єднанні українських громад усього світу для просування інтересів України та українського народу під гаслом «Українці разом – майбутнє за нами!».

Львів прийматиме українців з цілого світу у серпні. Святкові заходи триватимуть чотири дні.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Джерело: День