На панельній дискусії 56-ї сесії Комісії ООН зі статусу жінок (27.02-2.03 2012 р. Нью-Йорк), яку було організовано Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій за підтримки Посольства України у США та у співпраці з Конфедерацією неурядових організацій з дорадчим статусом при ООН (CoNGO), було виголошено доповідь Ірини Ключковської, директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК), «Українська жінка села: контекст сучасних реалій».

Щорічні сесії ООН зі статусу жінки (CSW) об’єднують експертів та активістів з цілого світу, які працюють над забезпеченням прав та правового захисту жінки, доступу жінок до політичних та економічних свобод та до якісного медичного обслуговування. Цей Міжнародний форум представляє унікальну можливість для обговорення важливої проблематики, що стосується жінки у світі, а також є доброю нагодою поділитися досвідом найкращих практик для подолання дискримінації та зміцнення становища жінки.

Цьогорічна панельна дискусія була присвячена питанням розширення прав і можливостей жінок у сільських районах та ролі жінки у досягненні сталого розвитку. На панельній дискусії прозвучали доповіді від України: Олени Суслової, яку висунуто кандидаткою від нашої держави до складу Комітету з усунення дискримінації щодо жінок при ООН на термін 2013-2016 рр. та Ірини Ключковської, директора МІОК НУ «Львівська політехніка», яка у своїй доповіді представила розгорнений аналіз соціально-економічної ситуації  української жінки у селі.