3 травня 2017 р. старший науковий співробітник МІОК Оксана П’ятковська взяла участь у міжнародному семінарі «Соціальний діалог і трудова міграція в Європейському Союзі та Україні в контексті Християнської Соціальної Доктрини», який був організований Всеукраїнським об’єднанням солідарності трудівників ВОСТ «ВОЛЯ» спільно з Movimento Cristiano Lavoratori (MCL) та Europäische Zentrum für Arbeitnehmerfragen (EZA).

У своїй доповіді «Українська міграція до Італії: втрати та здобутки» Оксана П’ятковська описала особливості української трудової міграції в Італії, представила порівняльний аналіз експертних даних, соціологічних досліджень, зокрема проведених МІОКом, та офіційних статистичних даних Національного інститут статистики Італії щодо міграційних трендів, і окреслила зміни в міграційному коридорі між Україною та Італією. Описуючи наслідки української міграції до Італії, дослідниця намагалася закцентувати увагу на позитивних ефектах та досягненнях трудових мігрантів, які сьогодні формують нову потужну діаспорну мережу, увійшовши до складу Світового Конгресу Українців.

У ході дискусії в учасників семінару виникли запитання щодо проблем соціального захисту українців в Італії, зокрема пенсійного забезпечення, а також питання, пов’язані з візовою лібералізацією та її можливим впливом на міграційну активність українців.