1 серпня 2017 р. до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою завітав Андрій Якубув, громадський діяч, студент Університету Валенсії (Іспанія).

Андрій вивчає право, політичні науки і державне управління в університеті Валенсії. Дрогобичанин за походженням, він є упорядником книг іспанською на українську тематику. Видавав електронний журнал для українців Іспанії «Надсегурська Україна» (у 2014-2015 рр.). Заснував українсько-іспанське студентське наукове товариство («Acció UV-Ucraïna»). Веде каталаномовні курси з основ української, слов’янських мов та культур в Службі мовної політики Університету Валенсії (з 2014 р.). Також, досліджує участь українців у Громадянській війні в Іспанії.

За короткий час зустрічі було обговорено ряд важливих питань, зокрема реалізовані та майбутні спільні проекти. Так, у 2016 р. був реалізований спільний відеопроект Українського товариства Університету Валенсії та МІОКу, присвячений ювілейним роковинам Івана Франка та Міґеля де Сервантеса. Також, за підручниками з української мови як іноземної “Крок до України”, створені фахівцями МІОКу, навчаються студенти іспанці, з якими працює Андрій. Минулого разу він повіз до університету наші підручники і подарунок для ректора університету Валенсії – книгу Щоденної всеукраїнської газети «День» “Україна інкогніта” англійською мовою.

Цього року Андрій Якубув буде активним учасником подій, присвячених 50-літтю СКУ у Львові.