27-29 серпня у Львові відбудуться Дні української діаспори з нагоди святкування 50-ї річниці діяльності Світового конгресу українців (СКУ).

Про це організатори події повідомили сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент ІА ZIK.

«Ці три дні будуть насичені різноманітними заходами. На цей час свою участь уже підтвердили представники 39 країн. Але ми думаємо, що це ще не кінець», – зазначила т. в. о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало.

«Частина заходів відбудеться на базі Національного університету «Львівська політехніка. Наш навчальний заклад буде брати активну участь», – повідомив ректор «Львівської політехніки» Юрій Бобало.

Зокрема, на 28 серпня у політехніці запланована міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст», а також презентація видання «Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства».

Світовий конгрес українців об’єднує громадські організації із 53 країн світу і представляє 20-мільйонну українську спільноту, яка живе і працює за кордоном.

Як зазначила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, лише на участь у міжнародній конференції зареєструвалося 350 людей.

За її словами, вперше на такий захід приїдуть українці з Об’єднаних Арабських еміратів і ПАР. Також будуть поставники діаспори з Аргентини, Австралії, США, Канади, Польщі та інших країн. При цьому найбільшою буде делегація українців з Російської Федерації.

«У Росії велика наша діаспора – понад 2,5 млн людей. Ми отримали багато заявок, причому з усіх регіонів РФ», – зазначила Ірина Ключковська.

Також вона додала, що святкування у Львові 50-ї річниці діяльності Світового конгресу українців, без сумніву, стане історичною подією. «Це буде своєрідним підсумком. Потрібно буде визначатися, чим далі буде займатися Конгрес. Зараз, в умовах інформаційної війни, перед українцями у світі стоїть ще одне важливе завдання – це поширення правдивої інформації про нашу державу», – підкреслила вона.

Програма святкування у Львові 50-ї річниці СКУ:

27 серпня

17.00 – Офіційне відкриття «Днів української діаспори у Львові» на площі св.Юра біля пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

18.00 – Божественна літургія в Архикатедральному Соборі св. Юра.

20.00 – Гала вечір у Національному університеті «Львівська політехніка». Відкриття виставки до 50-ліття створення СКУ.

28 серпня

8.00 – Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст» у Національному університеті «Львівська політехніка».

17.10 – Презентація видання «Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства».

19.00 – Прийняття для закордонних делегацій в кав’ярні «Італійський дворик».

29 серпня

10.00 – Урочиста акція «Шана героям» в Державному історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар».

12.30 – Акція «Українці разом – майбутнє за нами» у «Саду Світового Українства» в Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. К. Шептицького.

13.30 – Покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку.

16.30 – Відкриття виставки творів митців діаспори у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького.

18.00 – Урочиста академія «Ремінісценції UA» за участю колективів української діаспори та України у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.

Читайте більше тут:

http://zik.ua/news/2017/08/17/na_kongres_do_lvova_zidutsya_ukraintsi_z_39_krain_naybilsha_delegatsiya__z_1151983