Нещодавно завершилась II Міжнародна науково-практична конференція «Українська мова у світі», організована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою. У рамках конференції відбулась презентація вистави  «Ніч перед Різдвом» (за мотивами однойменної повісті М. Гоголя) у постановці польських студентів з Познані, які вивчають українську мову, під керівництвом Анни Хранюк, викладача української мови Познанського університету.

Вже традиційними стали зустрічі польських студентів з працівниками МІОКу, зокрема із відділом україністики, навчальні матеріали якого активно використовують під час навчального процесу в Познанському університеті. 14 листопада 2012 року відбулася ще одна така зустріч зі студентами другого курсу.

Студенти мали нагоду дізнатись про історію та основні напрямки діяльності МІОКу з розповіді заступника директора Інституту, поета, громадського діяча, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Ігоря Калинця. І звичайно, зустрівшись з поетом, гості не могли не запитати про творчість. Окрім короткої творчої біографії, згадалась містична історія перекладів Ігоря Калинця поезії Єжи Герасимовича.

Спілкування продовжилось дискусією на тему навчально-методичного забезпечення з української мови як іноземної. Анна Хранюк разом із студентами розповідали про окремі проблеми у навчанні української мови польськомовними студентами, про своє враження від навчання за підручником «КРОК-1», «Мандрівка Україною» та «Автостопом по Україні». Також гості розповіли, що з нетерпінням чекають публікації підручника «КРОК 2» для рівня В1-В2.

Галина Темник,
молодший науковий співробітник МІОКу