У вівторок, 18 грудня 2012 року, у стінах Національного університету «Львівська політехніка» Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою презентував мистецький проект «Едвард Козак мандрує Україною», присвячений 110-ій річниці від дня народження митця. У рамках заходу було відкрито виставку унікальної збірки репродукцій мистецьких творів Едварда Козака, у якій громадськості Львова та студентству вперше було представлено понад сто відреставрованих робіт, виконаних у різних мистецьких жанрах і техніках. Презентація відбулася за підтримки Зарваницької громадської ініціативи та Львівської національної академії мистецтв.

Відкриття виставки, яке відбулося у фойє головного корпусу Львівської політехніки, розпочалося сюрпризом від акторів кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка, які зачитали гумористичний гороскоп Едварда Козака. Презентуючи проект, директор МІОКу Ірина Ключковська зазначила, що виставка всесвітньовідомого українця Едварда Козака, яка вперше презентується саме у Львівській політехніці, згодом помандрує навчальними закладами міст і сіл всієї України із заходу на схід, зокрема завітає до Донецька та Харкова. Пані Ірина зачитала листа від сина Едварда Козака Яреми, який з родиною мешкає у Сполучених Штатах Америки. У своєму листі Ярема Козак висловив глибоку вдячність організаторам від родини Е.Козака за вшанування пам’яті та творчості його батька, зазначивши, що Еко як у довоєнні роки у Львові, так і на еміграції «завжди заступав українську національну справу (…) й обстоював аспірації українців до державної незалежності».
У своєму виступі в рамках відкриття виставки проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців зазначив, що на противагу тезі про багатостраждальність українців у ХХ столітті Едвард Козак творив зовсім іншу якість українського духу – наступальну, оптимістичну, відкриту, впевнену та динамічну. Ця іпостась Ека працювала як в обставинах зневіри після поразок національно-визвольних змагань українців у першій половині ХХ століття, так і у діаспорі. За словами мистецтвознавця, творчість Едварда Козака ще за його життя дуже високо оцінювалась у західному світі. Його ілюстрації репродукували поважні польські, німецькі, французькі та американські часописи, декорації Ека з’являлися на американському телебаченні.

Директор Національного музею у Львові ім. А. Шептицького Ігор Кожан відзначив, що у молоді роки львів’янин Е.Козак навчався недалеко від Львівської політехніки у мистецькій школі Олекси Новаківського, де лекції мистецтвознавства читав митрополит Андрей Шептицький. Сьогодні ж творчість Ека навіки вписана в історію українського мистецтва.

Презентацію виставки робіт Едварда Козака продовжив круглий стіл «Едвард Козак в українській та світовій культурі», учасниками якого стали директор МІОКу Ірина Ключковська, лідер Зарваницької ініціативи, Народний депутат України п’яти скликань Тарас Стецьків, проректор ЛНАМ, мистецтвознавець Роман Яців, доцент кафедри видавничої справи і редагування української академії друкарства, письменниця Оксана Думанська, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, поет та громадський діяч Ігор Калинець, художник-карикатурист, доцент кафедри академічного живопису ЛНАМ Валерій Нестеренко. Також у віртуальному режимі у рамках круглого столу виступив віце-директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Любомир Гайда.

Учасникам та слухачам заходу були представлені роботи львівського художника-карикатуриста Андрія Крицуна.

Провідний фахівець
Андрій Яців