Заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак провів нараду щодо підготовки проекту Регіональної програми співпраці із закордонними українцями, трудовими мігрантами та реемігрантами на 2013–2015 роки. В зібранні взяли участь ініціатор розробки цієї програми, депутат обласної ради Василь Камінський, голова постійної комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради Павло Хобзей, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська та керівники профільних відділів обласної ради.

Програму розробили департамент міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації із залученням департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей, департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді та департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, а також Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки та Комісія УГКЦ у справах мігрантів. Метою програми є задоволення національно-культурних, освітніх, мовних та інформаційних потреб українців, які проживають за межами України, захист прав та інтересів закордонних українців у державах їх постійного чи тимчасового проживання, збереження національно-культурної самобутності та етнічної ідентичності, забезпечення участі у процесах державотворення в Україні.

Під час обговорення проекту програми учасники засідання особливу увагу звертали на розв’язання науково-освітніх та мовних проблем закордонних українців. Як зазначив Василь Камінський, сьогодні Міністерство освіти здійснює поступову русифікацію української діаспори через відкриття в українських школах російськомовних класів та скорочення українських вчителів. «Одним із завдань цієї програми має бути збереження ідентичності українців діаспори, а це можливо забезпечити лише через освіту та культуру. Те, що не роблять Міністерство освіти та Міністерство закордонних справ України, повинні зробити ми», – наголосив Василь Камінський.

– Така програма вкрай необхідна для бодай часткового розв’язання проблем трудових мігрантів та членів їх сімей. Обласна рада обов’язково підтримає таку програму, але заходи цієї програми ще потребують уточнення та корегування, – підсумував Валерій П’ятак.

Джерело:  Сайт Львівської обласної ради