17 жовтня 2017 р. у Верховній Раді України стартувала просвітницька акція Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» – відкриття мультимедійної виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра», метою якої є поширення знань про СКУ та популяризація його діяльності серед широкого кола громадськості.

Презентація виставки у Верховній Раді України відбулася за підтримки Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, зокрема завдяки сприянню Голови підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції Оксани Юринець.

Окрім команди МІОКу, серед інших учасників офіційного відкриття були Генеральний секретар СКУ Стефан Романів, Голова Світової комісії з відзначення 50-ліття СКУ Ірина Мицак, директор Українського Національного Інформаційного Сервісу (УНІС) Українського Конгресового Комітету Америки Михайло Савків, голова Комітету ВРУ у закордонних справах Ганна Гопко, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Комітету ВРУ у закордонних справах Борис Тарасюк, директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук, директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки Ірина Мага, головний архівіст Центрального державного архіву зарубіжної україніки Надія Лихолоб.

Відкриваючи цей захід Оксана Юринець зазначила: «Світове українство – наш надійний тил за кордоном. СКУ є найавторитетнішою українською організацією у світі. Це той 20-мільйонний тил українців за кордоном, на який завжди можна спиратися і розраховувати у будь-якій ситуації. Це – 20 мільйонів народних дипломатів та адвокатів України у світі». Народний депутат також нагадала, що цього року у Верховній Раді вже відбулася низка заходів, присвячених 50-літтю СКУ, зокрема, спільні слухання Комітету у закордонних справах та Комітету з питань європейської інтеграції ВРУ.

Після офіційного відкриття відбувся брифінг, під час якого Андрій Яців, заступник директора МІОК наголосив: «Ми показуємо, як Україна має працювати зі світовим українством та важливість підтримання нашою державою зв’язків із координаційною надбудовою української діаспори – Світовим Конґресом Українців. Ми хотіли б щоб тут, у Верховній Раді, народні депутати побачили цю важливу роботу СКУ та у майбутній своїй законодавчій діяльності підтримували Світовий Конґрес Українців».