Після старту проекту мандрівної мультимедійної виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра», який відбувся 17 жовтня 2017 р. в Києві у приміщенні Верховної Ради України, виставка «помандрувала» до мальовничої Полтави.

18 жовтня 2017 р. у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація мультимедійної виставки про історію та діяльність Світового Конґресу Українців, створеної Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» з нагоди відзначення п’ятдесятилітнього ювілею СКУ.

Презентація відбулася за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації та Світового Конґресу Українців, а також за сприяння дирекції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, на чолі з директором музею Олександром Супруненком,  у рамках Всеукраїнської просвітницької акції з нагоди 50-ліття СКУ.

Урочисто відкрив презентацію виставки вітальним словом Володимир Годзенко – заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, який наголосив на важливості поширення знань про Світовий Конґрес Українців та популяризації діяльності СКУ серед широкого кола громадськості Полтавщини, яка з давніх часів була колискою українства.

Серед присутніх на презентації мультимедійної виставки були: Микола  Кульчинський, український політик, народний депутат ВР України чотирьох скликань, голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», представники Полтавської обласної державної адміністрації, викладачі та науковці полтавських ВНЗ, студентська та учнівська молодь, а також активна громадськість Полтавщини.

З вітальним словом до запрошених гостей звернувся Андрій Яців, заступник директора МІОКу, який розповів про Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, про співпрацю МІОКу зі світовою українською спільнотою, а також про низку заходів, які були проведені впродовж 2017 року та присвячені відзначенню 50-ліття СКУ, зокрема про Дні української діаспори у Львові тощо.

Детальну інформацію про провідні напрями роботи та реалізовані проекти Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою представила Оксана  П’ятковська, старший науковий співробітник МІОКу. Звертаючись до молоді та представників громадськості, вона закликала долучатися до поширення інформації про історію та діяльність Світового Конґресу Українців – найавторитетнішої української організації у світі, а також до участі у просвітницьких проектах, спрямованих на співпрацю зі світовим українством.

Про саму виставку, її структуру та ідею створення розповів автор Проекту, заступник директора МІОКу Андрій Яців. Він презентував матеріали виставки, у яких висвітлено історію та діяльність Світового Конґресу Вільних Українців (1967–1993 рр.) та Світового Конґресу Українців (1993–2017 рр.), представлено найвагоміші проекти СКУ, подано біографії відомих діячів СКУ та української діаспори, унікальні архівні документи, історичні фотографії та відеофільми.

Юрій Марусик, молодший науковий співробітник МІОКу, представив два просвітницькі проекти Інституту, реалізовані у рамках відзначення   50-ліття СКУ: «Цитати про значення та діяльність СКВУ та СКУ», а також «Молодь про Світовий Конґрес Українців», які стали структурним мультимедійним доповненням виставки. Усі присутні мали змогу переглянути відеоролики, які розкривають основні напрями діяльності СКУ.

Так як проект «Молодь про Світовий Конґрес Українців» був створений студентами-журналістами Національного університету «Львівська політехніка», то логічним завершенням Презентації виставки стало вручення іменної подяки від Світового Конґресу Українців студентці ІІІ курсу Ксенії Янко, яка є родом із Полтави. І хоча подяку довелося вручати її бабусі, Валентині Кирилівні, це ні в якому разі не применшило важливості того моменту, що до такого роду просвітницьких проектів варто залучати молодь з усієї України.

На завершення Андрій Яців виголосив подяки директорові та працівникам Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, представникам Полтавської обласної державної адміністрації, а також усім присутнім полтавчанам, які виявили бажання ознайомитися з мультимедійною виставкою про Світовий Конґрес Українців.

P.S. Особливу подяку хочеться виголосити Інні Болокан, завідувачу Науково-дослідного експозиційного відділу народознавства Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, за безпосередню підтримку в усіх організаційних моментах, а особливо за гостинність та ознайомлення учасників Проекту мандрівної виставки з багатством історичних та культурних пам’яток полтавського краю.

 

ДОВІДКА

Метою виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» є поширення знань про Світовий Конґрес Українців та популяризація діяльності СКУ серед широкого кола громадськості в Україні та світі. Організатори прагнуть ознайомити українців з роботою найавторитетнішої української організації у світі (СКУ) та долучити молодь й інші середовища громадськості до поширення інформації про історію та діяльність Світового Конґресу Українців, а також до участі у просвітницьких проектах, спрямованих на співпрацю зі світовим українством.

У матеріалах виставки висвітлено історію та діяльність Світового Конґресу Вільних Українців (1967–1993 рр.) та Світового Конґресу Українців (1993–2017 рр.), представлено найвагоміші проекти СКУ, подано біографії відомих діячів СКУ та української діаспори, унікальні архівні документи, історичні фотографії та відеофільми. Виставку створили працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» за підтримки Світового Конгресу Українців з нагоди 50-ліття СКУ. Архівні матеріали були надані Світовим Конґресом Українців та Центральним державним архівом зарубіжної україніки.

Старт проекту відбувся 17 жовтня 2017 р. в Києві у приміщенні Верховної Ради України, після чого виставка «помандрувала» до Полтави (18 жовтня)Дніпра (19 жовтня) та Запоріжжя (20 жовтня).