19 жовтня 2017 р. у Дніпровській центральній міській бібліотеці МІОК презентував мультимедійну виставку «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра». Захід відбувся за підтримки Дніпровської міської ради, зокрема Департаменту гуманітарної політики у рамках Всеукраїнської просвітницької акції з нагоди 50-ліття СКУ.

Відкриваючи подію, заступник директора МІОК Андрій Яців зазначив: «Нам дуже приємно презентувати цю виставку в Дніпровській центральній міській бібліотеці, бо ми знаємо, що це заклад, який надає знання десяткам тисяч українців. Бібліотека сучасна, сюди приходить молодь. Тому тут ми презентуємо проект, який розповідає про незнані сторінки української історії, що творилася за межами України, а саме – історію української діаспори загалом та діяльність Світового Конґресу Українців зокрема».

Заступник начальника управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Лариса Ковальчук наголосила, що «це є велика честь для Дніпра приймати цю виставку і в такий спосіб долучитися до відзначення 50-ліття найпотужнішої організації української діаспори». «Цей захід є надзвичайно важливий саме для жителів східних областей, насамперед молоді, як засіб національно-патріотичного виховання, адже він дає можливість привернути увагу до яскравих сторінок історії української діаспори та до її боротьби за незалежність України, а в сучасних реаліях – за її територіальну цілісність», – зазначила Лариса Ковальчук.

Учасники презентації з великою цікавістю переглянули не лише саму виставку, але й відеоролики про діяльність СКУ, гуманітарні ініціативи цієї організації та її сприяння євроінтеграції України, яку підготували студенти Львівської політехніки з нагоди 50-ліття СКУ.

На завершення презентації в.о. заступника директора Дніпровської центральної міської бібліотеки Наталія Шелест висловила сподівання, що виставка ще повернеться в Дніпро довший термін, а також запевнила, що бібліотека може стати тим просвітницьким майданчиком, який об’єднає відвідувачів різних вікових категорій для вивчення та осмислення досягнень світового українства.

 

ДОВІДКА

Метою виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» є поширення знань про Світовий Конґрес Українців та популяризація діяльності СКУ серед широкого кола громадськості в Україні та світі. Організатори прагнуть ознайомити українців з роботою найавторитетнішої української організації у світі (СКУ) та долучити молодь й інші середовища громадськості до поширення інформації про історію та діяльність Світового Конґресу Українців, а також до участі у просвітницьких проектах, спрямованих на співпрацю зі світовим українством.

У матеріалах виставки висвітлено історію та діяльність Світового Конґресу Вільних Українців (1967–1993 рр.) та Світового Конґресу Українців (1993–2017 рр.), представлено найвагоміші проекти СКУ, подано біографії відомих діячів СКУ та української діаспори, унікальні архівні документи, історичні фотографії та відеофільми. Виставку створили працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» за підтримки Світового Конгресу Українців з нагоди 50-ліття СКУ. Архівні матеріали були надані Світовим Конґресом Українців та Центральним державним архівом зарубіжної україніки.

Старт проекту відбувся 17 жовтня 2017 р. в Києві у приміщенні Верховної Ради України, після чого виставка «помандрувала» до Полтави (18 жовтня)Дніпра (19 жовтня) та Запоріжжя (20 жовтня).