З 25 по 30 листопада 2017 р. працівники МІОКу Юрій Марусик та Вікторія Гойсан брали участь у тренінгу Erasmus+ «Migration – Challenge for the world», який відбувся в Ольденбурзі (Німеччина). Учасниками тренінгу були представники з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Італії, Німеччини, Польщі, Туреччини та України.

Головною метою цього проекту є досягнення позитивних змін і підтримка втілення Європейської політичної програми для зростання, побудови миру, інтеграції і соціального включення через неформальну освіту. Суть проекту полягає у налагодженні соціальних зв’язків для підвищення усвідомленості про міграцію та важливості процесу інтеграції для сучасного суспільства, побудованого на філософії програми Erasmus+ : спираючись на минулий досвід, дивимось в майбутнє.

Під час тренінгу представники кожної країни презентували організації, до діяльності яких вони залучені у своїх державах. Команда МІОКу у складі молодшого наукового співробітника Юрія Марусика та фахівця-соціолога Вікторії Гойсан представила діяльність інституту.

На проекті було презентовано програму Erasmus+, а організація «Flüchtlingsrat Niedersachsen» провела для учасників тренінгу презентацію про міграційну ситуацію в Німеччині та цілому світі. У ході проекту учасники відвідали музей міграції у м. Бремергафен, в якому показана історія еміграції та імміграції до Німеччини.

Також відбувся візит учасників до компанії «Eurodesk», чиє регіональне представництво знаходиться в Ольденбурзі. Ця інформаційна мережа безкоштовно надає молодим людям різноформатну інформацію про шляхи і можливості виїзду за кордон та консультує фахівців, які працюють з молоддю, про національні та європейські програми у цій сфері.

Під час тренінгу також було організовано зустріч із Йорґом Коволіком, одним із керівників «Jugendkulturarbeit», який розповів про проект «Migration und Theater». Кожного року ця організація за допомогою створення спільних театральних вистав сприяє участі у міжкультурному діалозі від 75 до 90 дітей та підлітків з числа соціально незахищених сімей та іммігрантів.

На завершення тренінгу учасники з кожної країни презентували свої дослідження, які стосувалися міграційної історії, демографічної картини, міграційної політики, інтеграції та реінтеграції мігрантів у своїх країнах. Українська команда висвітлила міграційну ситуацію в Україні та ознайомила публіку з результатами дослідження міграційних настроїв студентів в умовах візової лібералізації, яке провів МІОК у Національному університеті «Львівська політехніка». Після усіх виступів та дискусій учасники поділилися своїми відгуками про проект та дізналися про наступний етап тренінгу, який відбудеться у Грузії у 2018 р.

Участь у проекті дала можливість не лише представити для міжнародної спільноти учасників здобутки МІОКу у галузі наукових досліджень та проектів, але й встановити корисні контакти з представниками організацій з багатьох країн світу, що сприятиме нашій майбутній співпраці.