Зустріч із визначним українцем з Іспанії Теодором Барабашем та його родиною

21 липня 2007 року у Львівському музеї історії релігії у рамках Проекту «Відкриймо для України українську діаспору» Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою провів зустріч громадськості Львова з великим патріотом України Теодором Барабашем і його родиною.

Разом із 18 українськими студентами з табору Рімміні далекого 1946 року доля закинула його в Іспанію, яка стала його другою Батьківщиною.

Теодор Барабаш – активний подвижник української справи в Іспанії : один із засновників Української Студентської громади, колишній голова Асоціації Українців в Іспанії, Почесний Голова Української громади в Іспанії за права, честь і гідність українців, очолював Мадридське відділення Товариства Українських студентів католиків «Обнова».

Теодор Барабаш – відомий вчений, доктор геології, консультант з гірничої справи Державного комітету геології України та гірничих підприємств Закарпаття й Кіровоградщини; автор багатьох наукових праць з геології, гірничої справи, охорони довкілля.

Теодор Барабаш – активний учасник визвольних змагань за Україну. Організатор і керівник маніфестацій ОУН, АБН. Відзначений Президентом України Віктором Ющенком орденом ІІІ ступеня «За Заслуги».

Теодор Барабаш – ініціатор й організатор релігійного і культурного життя новоприбулих українців до Іспанії, зокрема зустрічі Патріарха Йосифа Сліпого, святкування 1000 – ліття Хрещення Русі – України в Іспанії.

Велике зацікавлення викликав виступ нашого гостя Теодора Барабаша, який розповів про свій життєвий шлях, про українські громади в Іспанії, про структурування та діяльність української спільноти після приїзду українців – представників нової хвилі трудової еміграції.

Нікого байдужими не залишили слова владики Гліба Лончини, який підкреслив роль Української Греко-Католицької церкви у допомозі нашим співвітчизникам адаптуватися до нових умов життя та праці на чужій землі.

На зустрічі відбулася презентація книжки «Iglesia Greco-Católica Ukraniana Siglos XX – XXI», яка вийшла іспанською мовою. Її авторами є Теодор Барабаш та його донька – Соня Барабаш-Бустело.

У зустрічі взяли участь представники громадських організацій, діячі освіти та культури. Зокрема, Ігор Калинець, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, почесний громадянин Львова говорив про значення об’єднавчих процесів в українському політичному середовищі в Україні та поза її межами.

Приємним акцентом зустрічі був виступ хору національно-духовної пісні “Вірли”.

Українець в Іспанії – це не лише трудівник, це носій наших культурних та духовних традицій, людина, яка своєю самовідданою, щоденною працею творить добре ім’я України у зарубіжжі. Наша держава врешті-решт мусить повернутися лицем до своїх людей.

На зустрічі з п. Теодором Барабашем Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою задекларував про початок нового Проекту “Назустріч новій хвилі”, метою якого буде допомога українським громадам трудової еміграції у їх структуруванні та розбудові.