У вівторок, 25 червня 2013 року, у виставковому залі музею меморіального комплексу «Борцям за волю України» у м. Стрию Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка” за підтримки Зарваницької громадської ініціативи презентував всеукраїнський проект «Едвард Козак мандрує Україною». У рамках презентації було відкрито виставку репродукцій творів Ека (творчий псевдонім Е.Козака).

Стрий, як перший пункт мандрівки проекту, було обрано не випадково, адже багато цікавих сторінок біографії Едварда Козака пов’язані з цим містом. Перш за все, Стрийщина – це мала Батьківщина митця, адже він народився у с. Гірне неподалік Стрия, навчався в Стрийській гімназії, як пластун-юнак Стрийського Пластового Коша був вояком III корпусу Української Галицької Армії. Попри те, що у міжвоєнні роки Е.Козак мешкав у Львові, часто приїжджав до Стрия, де у 1930 р. народився його старший син Юрій. Також у цьому місті мешкав брат Е.Козака Альфред, який був підприємцем та редактором газети «Стрийська думка».

Презентацію відкрила директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина»  Галина Верес, яка зазначила, що стриянам надзвичайно приємно, що у музеї відбувається така цікава, просвітницька зустріч, присвячена відкриттю виставки. З нагоди вшанування ювілейної дати з дня народження Едварда Козака музейники додатково підготували біографічну міні-виставку, на якій відтворили різні віхи життєвого шляху митця.

У відкритті взяли участь науковий співробітник МІОКу Андрій Яців та представник ГО «Зарваницька ініціатива» Юрко Антоняк. Вони представили проект і розповіли про різні напрямки творчості Едварда Козак та його вплив на українську та світову культуру.

Виставку можна переглянути за адресою: м. Стрий, вул. Олесницького, 4.

Експозиція відкрита щоденно, крім суботи, з 9 до 17 год.

 

Молодший науковий співробітник МІОКу
Андрій Яців

 

ІНФОРМАЦІЯ

Виставка «Едвард Козак мандрує Україною» складається з унікальної збірки репродукцій мистецьких творів Е.Козака, до якої входить понад сотня відреставрованих робіт майстра, виконаних у різних мистецьких жанрах та техніках. Проект має на меті популяризацію високоякісного культурно-мистецького продукту – творчої спадщини Е.Козака, відомого у світі українського митця-універсала (художника-графіка, карикатуриста, живописця, аніматора, сценографа, публіциста, редактора і видавця журналів «Комар» та «Лис Микита», а також вояка Української Галицької армії).