12 травня 2018 року колектив україністів МІОКу долучився до роботи Науково-практичного семінару з обміну досвідом роботи українських шкіл діаспори (Осло, Норвегія), ініційованого керівництвом української недільної школи «Кобзар» у м. Осло та громадської організації «Українська громада в Норвегії».

Приємно були вражені високим професіоналізмом Юлії Ковалевської-Хауґланд, а також вчителів Української школи «Кобзар», зокрема вчителя історії пана Ігоря Борща, самовідданою працею учителів українських освітніх закладів Норвегії, Нідерландів, Данії. Приємно, що співорганізатором заходу виступило Посольство України в Норвегії та важливою була особиста участь Посла України в Королівстві Норвегія В’ячеслав Яцюка.

Директор МІОКу Ірина Ключковська звернулася до учасників семінару із вітальним словом, у якому наголосила на важливості діяльності українських суботніх та недільних шкіл як одного з основних факторів збереження національної ідентичності та виховання українців за межами України.

Колектив україністів МІОКу презентував у скайп-режимі освітній портал «Крок до України», у форматі діалогу  відповів на запитання учасників семінару щодо навчання української мови як іноземної та анонсував Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, який відбудеться у Львові 17-22 серпня 2018 року.

Участь у Науково-практичному семінарі з обміну досвідом роботи українських шкіл діаспори стала чудовою нагодою для працівників Інституту перейняти  досвід вчителів, краще вивчити потреби суботніх та недільних шкіл.