Сьогодні без сумніву ми є учасниками події, яка увійде в аннали Львівської політехніки – довгоочікуваної зустрічі з Блаженнішим Святославом.

Нам важлива розмова з блаженнішим, ми хочемо почути духовні настанови у світі, сповненому словоблудства, неправди, олжі. В час , коли Україна і українці шукають свого достойного місця у світі.

Для нас цікавим є думки Глави греко католицької церкви, який перший заговорив про розбудову українського світу і активно спілкується з ним, про що говорили у серпні  у Львівській політехніці учасники Світових Конгресів Українців, а це понад 1000 осіб з 40 країн. Зокрема українці Аргентини, які так численно проїхали цього року до Львова і мали щастя спілкуватися впродовж тривалого часу з Блаженнішим.

Нам корисно поспілкуватися з Блаженнішим  Святославом, життя якого є для молоді прикладом історії особистого успіху, до якого привела віра, наполеглива  важка щоденна праця, постійне вдосконалення себе як особистості.

Народжений у Стрию, в глобоковіруючій родині, що  в час, коли наша Церква була в катакомбах, давала прихисток греко-католицьким священикам, які служили Божественну Літургію в родинному домі Шевчуків. Пройшовши шлях від студента медичного училища, підпільної греко-католицької семінарії Центру Філософсько-богословських студій «Дон Боско», Львіській духовній семінарії. Отримавши священичі свячення від Верховного архієпископа Мирослава Івана Любачівського), продовжив освіту в Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув ліценціат, а згодом і докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції.

Блаженніший Святослав вільно володіє англійською, італійською, іспанською, польською та російською мовами.

Впрожовж життя вірно служив Богу, Церкві Україні, своїй пастві у різних місцях України і світу.

23 березня 2011 року виборчий Синод єпископів УГКЦ обрав єпископа Святослава Шевчука Верховним архієпископом Києво-Галицьким, Главою Української греко-католицької церкви. 25 березня цей вибір затвердив Папа Римський Бенедикт XVI.[1]

Блаженніший Святослав вільно володіє англійською, італійською, іспанською, польською та російською мовами.

Львівська політехніка вітає У своїх стінах Блаженнішого Святослава!

Ірина Ключковська

Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою


«Я сьогодні прийшов до вас як ваш приятель і християнин. Я не хотів би, щоб перед нами стояли ієрархічні ступені чи інші перешкоди в спілкуванні. Прагну з вами подітися думками про подію, що відбулася кілька місяців тому, у той час, коли всі готувалися до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України…» – такими словами звернувся Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, до студентської молоді та викладачів Національного університету «Львівська політехніка» 10 вересня 2013 року.

Як зазначив у своєму слові Глава УГКЦ, у той час була інша важлива подія – перший візит новообраного Папи Франциска до Латинської Америки. «Тоді проходив Світовий день молоді в Ріо-де-Жанейро, який зібрав майже 3 млн молодих людей, – пригадав він. – Тими днями був найбільш холодний період року в цій країні (випав сніг). Молоді люди ночували під дощем на пляжі, щоб бути разом зі Святішим Отцем. Тоді ж, 22 липня, Папа спілкувався з журналістами. Він виголосив коротку, проте глибоко християнську промову… Папа сказав, що найперше бажання його, як новообраного Понтифіка, було бути з молодими людьми. І це знаменно, бо він каже, що хотів зустріти молодь у її соціальному контексті. Я також хочу вам сказати, що там, де ви є, туди я б хотів іти», – розповів Блаженніший Святослав.

За словами Предстоятеля УГКЦ, Папа Франциск прагнув знати, як молодь почувається в сучасній культурі, яку він вважає «культурою відкинення». Папа пояснив, що сучасна культура викидає на смітник молодь і старших. «Сьогодні у світі формується ціле покоління молодих людей, яких у Європі дехто вже назвав “втраченим поколінням”. Молоді люди не можуть інтегруватися в спільноту того суспільства, в якому вони живуть. Мовляв, у них немає такої потреби. Зокрема, в Латинській Америці цілі покоління не можуть знайти роботи. А друга група людей мусить викидати на смітник старших, які сповнені мудрістю життєвого досвіду. Тоді цікаво виходить – одних не пускають у суспільство, а інших передчасно видаляють із нього і ставлять на них хрест…» – ділився своїми думками мовець.

Блаженніший Святослав зауважив, що сьогодні християни мають велику силу, бо «коли хтось вірить у Бога, то Господь його впроваджує в спілкування із Собою». Віруюча людина стає членом Божої родини і тоді вона здатна творити повноцінні людські стосунки з іншими. Тому Церква захищає незмінні сімейні цінності та людські вартості. «Папа сказав, що віруюча людина має силу гуманізувати сучасне технологічне суспільство і протистояти “культурі відкинення”», – додав він.

Крім цього, наприкінці свого слова Глава УГКЦ зазначив, що саме Національний університет «Львівська політехніка» був першим ВНЗ у Львові, який відкрив двері для студентського капеланства: «Таким чином ми разом можемо послужити молодій людині для того, щоб увести її в суспільство».

«Є й інша складова суспільства, про яку ми не можемо забути, – старші особи. Вони є незамінними джерелами мудрості й життєвого досвіду. Молодій людині часто здається, що їй не потрібно старшої людини. Проте Папа стверджує, що саме сила молоді й мудрість старших – два крила, на яких можна будувати культуру…» – сказав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, зустріч Блаженнішого Святослава зі студентами «Львівської політехніки» відбулася з нагоди Року віри з ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».

 

Департамент інформації УГКЦ