У суботу (21 липня) учасники ХІ Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України» відвідали не тільки чарівну Жовкву, місто, де кожен камінчик дихає історією, а і мальовничу Яворівщину, де при Навчальному центрі «Мастак» разом із ГО “Гостинець” (Товариством краєзнавців Яворівщини) знайомилися з багатою матеріальною і духовною культурою цього краю і його унікальними культурними надбаннями.

У рамках поїздки ми оглянули експозицію Майстерні-музею (с.Старичі), самостійно виготовляли та розмальовували яворівські іграшки, скуштували славнозвісного яворівського пирога. Завершилася наша програма екскурсією у Краєзнавчому музеї традиційного і сучасного мистецтва, що у Новояворівську — рідному місті відомих українських співаків (Андрія Кузьменка (гурт «Скрябін»), Михайла Хоми (гурт «DZIDZIO»)).

Щиро дякуємо пані Наталі Косик та панові Андрію Більському за цікаві екскурсії, теплий прийом і за те, що плекаєте унікальні традиції рідного краю та ділитеся ними з тими, хто має жагу до пізнання етнічної культури України.

Особлива подяка прекрасній майстрині Навчального центру  «Мастак» пані Галині Андрейко (Гузичак) за проведення майстер-класу із розпису яворівських іграшок. Тепер розмальовані нашими студентами коники поїдуть у різні країни світу:)) 

P.S. А дорогою додому… так-так.. додому, адже Львів за перший тиждень навчання став для наших учасників Літньої школи рідним, ми мали чудову фотосесію у соняшниковому полі, про яку мріяли наші студенти:)) Мрійте! На нашій Літній школі «Крок до України» мрії мають унікальну властивість здійснюватись!:))

Фото Андрія Яціва та Вікторії Гойсан