Підриваймо байдужість і зневіру! Озброюймося смислами найкращої української бубліцистичної літератури. Будьмо вдячні Ларисі Івшині та її команді за любов, турботу до нас, читачів України!

13 вересня 2013 року у Палаці Потоцьких у рамках ХХ Форуму книговидавців відбулася презентація «Підривної публіцистики» за редакцією Лариси Івшини.

Серія отримала спеціальну нагороду від Національного університету «Львівська політехніка». На презентації був присутній Ректор Львівської політехніки Юрій Бобало.

Презентацію модерувала Ірина Ключковська, директор МІОК, яка отримала від  Лариси Олексіївни перший екземпляр фірмової хустки від газети «День»


 

«Крапельниця для недужого національного організму»

Цю життєво важливу місію виконує нова серія «Підривна література»

Сьогодні на ХХ Форумі видавців у Львові представляли прем’єрну серію «Підривна література» із нашого бібліотечного проекту (до слова, видана коштом бізнесмена Євгена ЧЕРНЕЦЬКОГО). Захід відбувся у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких, до речі, у вщент заповненій. Зустрітися із головним редактором газети «День» та з деякими авторами передмов до «захалявних» книжечок, що, власне, творять це видання, прийшли ректори та професура львівських вишів, студенти, журналісти всеукраїнських і місцевих ЗМІ, постійні читачі газети, а також ті, хто вчора став першими власниками новинки.

Багато хто ще до початку презентації вітав Ларису ІВШИНУ зі здобуттям відразу п’яти нагород за «Підривну літературу». А це: спеціальний приз від Національного університету «Львівська політехніка» – за свідоме виховання студентської молоді, відзнака Української бібліотечної асоціації, особиста грамота від президента Форуму видавців Олександри КОВАЛЬ. А, найголовніше, серія увійшла до двадцятки найкращих книжок події (журі оцінювало понад 400 номінантів!).

– Унікальний проект унікального редактора унікальної газети й унікальних авторів… «День» дивує. Щодня і щороку. «Підривна література» виконана в червоних кольорах – кольорах любові, – розпочала зустріч директор Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, демонструючи бокс із книжками.

«Інтелігентно, гарно»,  – репліка із залу.

– Кожен, хто читає газету «День», – особистість, – наголосила Лариса ІВШИНА. – Ми хочемо мати особливу аудиторію, бо пропонуємо переосмислення фактів, подій минулого, сучасного і майбутнього. Чимало людей запитують: «Навіщо вам потрібні  книжкові проекти, зокрема, згадане останнє видання, яке є прямим продовженням «Бронебійної публіцистики»?» Пояснюю такі сумніви тим, що у багатьох ще не перемкнуло «рубильник» УРСР. Родина і не дуже заідеологізована школа мене врятували від того, аби стати абсолютно радянською людиною.

Лариса Олексіївна згадала відгук культуролога, публіциста з Римського університету «Ла Сап’єнца» Оксани ПАХЛЬОВСЬКОЇ, яка буквально напередодні ознайомилася із нашою новинкою: «Сприймаю цю збірку як крапельницю, яку поставлено недужому національному організму».

Далі Ірина КЛЮЧКОВСЬКА надала слово Володимиру БОЙКУ, Петрові КРАЛЮКУ, Богдану ТИХОЛОЗУ і Володимиру СЕРГІЙЧУКУ.

– На мою думку, саме зараз ідеї Джеймса МЕЙСА здобули належний розголос у суспільстві – їх починають розуміти. Зокрема, його концепцію України як постгеноцидного суспільства, а без подолання цієї спадщини важко говорити про наш успішний розвиток, – вважає Володимир БОЙКО, автор передмови до публіцистики Джеймса МЕЙСА.

– Бандера не стільки підривав поїзди, робив атестати (замахи, – Ред.), хоч і таке було, скільки підривав старі мури рабського мислення і стереотипів. Існує стереотип, що стосується самого Бандери, мовляв, це завжди абсолютно незламний борець, який ніколи не йшов на жодні компроміси. В принципі, то правда. Але насамперед він був мислителем і гуманістом, – говорить Петро КРАЛЮК, автор передмови до праці провідника ОУН.

– Не кожен лідер має моральне право звертатися до нації і навіть ставити до неї вимоги. Симон Петлюра мав таке право. Бо якщо Шевченко накреслив шлях до відродження української нації, то Петлюра взяв на себе місію це відродження здійснити. В той час, коли авторитетні лідери УНР емігрували (Грушевський, Винниченко, Шаповал), Петлюра залишився зі своїм народом. В останні роки життя він здійснив ще один державницький чин: наполіг, аби українська еміграція не розпорошувалася, а пішла вчитися. Якби не підтримка Петлюрою освіти молоді, ми не мали б такого потужного визвольного руху в 30-40-ві роки і по війні, – наголошує Володимир СЕРГІЙЧУК, автор вступного слова до доробку Петлюри.

Щойно почав свій виступ Богдан ТИХОЛОЗ, як заіскрили дроти телевізійної техніки. І це – символічно. Бо Дмитро Донцов, автором передмови до збірки якого є пан Тихолоз, – найбільш суперечливий, гострий і неоднозначний український публіцист ХХ століття.

Пан Богдан навів цитату з Донцова: «Країни, до якої прагнемо, ще немає, але ми можемо створити її у власній душі».

На думку Богдана ТИХОЛОЗА, заслугою «Дня» є згуртування інтелектуальної спільноти великих мислителів України, насамперед -політичних.

– Назва «Підривна література» – дуже вдала, – зазначив він. – Але тут важливішою є творча, конструктивна складова.

З такою думкою погодився й професор Михайло ГНАТЮК, який навіть запропонував назву для майбутньої серії «Дня» – «Будівнича публіцистика».

А тим часом охочі придбати «Підривну літературу» – всю серію і окремі збірки вроздріб – можуть це зробити на стенді «Дня» №436 на третьому поверсі  Палацу мистецтв. Або замовити оnline на сайті «Дня».

На сторінці ХХ Форуму видавців у Львові читайте Twitter-трансляцію та стежте за останніми новинами з події.

Тетяна КОЗИРЄВА, Надія ТИСЯЧНА, Ігор СЮНДЮКОВ, «День» Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»