Усі, хто заходив цими днями до головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка», звертали увагу на лаконічне гасло: «Читай «День» Думай». Перегукується із Шевченком: «Учітеся, брати мої, думайте, читайте…».

Розпочалися традиційні дні газети «День» в Університеті відкриттям виставки кращих фоторобіт, які у різний час були опубліковані у часописі. Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська, відкриваючи урочистість, надала слово першому проректорові університету професору Володимиру Павлишу. Він, зокрема, сказав: «Я оглянув ці високомистецькі світлини. Це не тільки відбиток неординарних життєвих ситуацій, сьогодення нашої культури, мистецтва, а й глибоко філософські роботи, які примушують думати, думати над тим, де і як ми живемо…». Володимир Андрійович тепло привітав, як доброго друга, головного редактора газети «День» Ларису Івшину.

Ці привітання продовжили міський голова Львова Андрій Садовий, голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, заступник міського голови Василь Косів. Народний артист України Богдан Козак відзначив, що вперше на відкритті фотовиставки він бачить губернатора області. Віктор Вікторович зреагував миттєво: «Я на такій виставці вперше, але не востаннє…».

Лауреат Шевченківської премії, знаний фотомайстер Василь Пилип’юк згадав, як вже далекого 1992 року він разом з Ларисою Івшиною супроводжував у поїздках Україною і зарубіжними країнами першого Президента України Леоніда Кравчука. Вона вже тоді відзначалася і гострим пером, і аналітичним розумом. Фотомайстер високо оцінив роботу газети «День», яка єдина в Україні підтримує художню фотографію і фотопубліцистику. Коротким і образним був виступ президента Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День», поета Миколи Гриценка: «Чим довший «День», тим коротша ніч…».

Лариса Івшина сердечно подякувала за високу оцінку роботи колективу редакції. Вона презентувала новий проект газети – глянцевий додаток до п’ятничного випуску, який присвячено українському садові. Вона згадала, як разом із міським головою Львова Андрієм Садовим висаджувала деревце в саду української діаспори.

Андрій Садовий, Віктор Шемчук, Володимир Павлиш, Богдан Козак, Василь Пилип’юк виконали приємну місію – вручили бібліотечки видань газети «День» представникам навчальних закладів Львівщини. Народний умілець з Яворівщини Семен Тлустий подарував Ларисі Івшиній різьбленого з дерева воза, у якому вмостилися читачі газети.

Музичним супроводом цього дійства став виступ камерного оркестру Львівської політехніки «Поліфонія» під керівництвом Назарія Яцківа.

Організатори фотовиставки попросили гостей не лише оглянути роботи фотомитців, а й проголосувати за кращу світлину із 150, представлених на виставці.

Цього ж дня у актовій залі головного корпусу Львівської політехніки відбулася дискусія на тему «Як здійснити українську мрію?». Розмова розгорнулася у контексті серії книжок від газети «День» «Бронебійна публіцистика». До неї увійшли публіцистичні твори відомих літераторів і громадських діячів ХІХ–ХХ століть, зокрема Івана Франка, В’ячеслава Липинського, Миколи Хвильового, Івана Багряного, Олега Ольжича, генерала Петра Григоренка, Василя Стуса. Їх твори не втратили своєї актуальності й у наш час.

Студенти, які брали участь в обговоренні творів, перекидали місточок у день сьогоднішній. Йшлося про те, що ми ще не до кінця подолали комплекс меншовартості, «молодшого брата», не позбулися «хатнього егоїзму». Кажуть, що є особлива американська мрія. Це, мовляв, мрія кожного американця про свій будиночок, авто, успішну кар’єру. Це може бути приземленою мрією багатьох українців. Адже у нашій країні переважна більшість людей живе за межею бідності. Ми мріємо про соціальну справедливість, про щасливе заможне життя. Але багатство матеріальне мало що вартує без багатства духовного, без нової політичної, наукової, мистецької еліти. А така еліта з’явиться, якщо на неї буде запит суспільства.

А ще учасники дискусії стверджували: мрія без дії нічого не варта. Влучно сказала одна із студенток: «Хочеш змінити світ – зміни себе!».

Борис Козловський, прес-служба Львівської політехніки