Протягом останніх двох тижнів квітня 2013 року у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» проходять стажування  студенти-україністи з Російського державного гуманітарного університету (РДГУ, Москва).

Такі стажування є традиційними у межах проекту МІОКу «Крок до України». Крім цього, в нашому інституті періодично відбуваються Міжнародні літні школи, семінари для студентів і викладачів-україністів з-за кордону.

Стажування російських студентів є етапом реалізації угоди, підписаної між Львівською політехнікою і Російським державним гуманітарним університетом.

Програма студентів-україністів передбачає інтенсивний комунікативний курс української мови як іноземної (проводять науковці МІОКу Олеся Палінська, Ольга Пташник, Богдан Сиванич, Оксана Туркевич, Галина Темник), навчальні екскурсії Львовом (Богдан Сиванич), лекції з української літератури (прочитали відомий літературознавець, доцент Олена Галета, відомий український письменник-дисидент Ігор Калинець), а також участь у культурно-мистецьких подіях Львова.

«Важливість таких стажувань передусім у тому, що студенти, перебуваючи в україномовному оточенні, долають стереотипи, набувають справжніх знань про Україну, а в майбутньому – поширюють позитивний імідж України у світі», – зазначила директор МІОКу Ірина Ключковська.

Наприкінці стажування відбудеться зустріч студентів РДГУ з колективом Інституту та прес-конференція із журналістами Львова.