14 березня 2013 року відбулася зустріч Ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора Юрія Бобала з головою Європейського Конгресу Українців,  заступником президента Світового Конгресу Українців Ярославою Хортяні, яка приїхала до Львова з метою вирішення ряду організаційних питань, пов’язаних з проведенням Х Ювілейного Конгресу Світового Конгресу Українців, який  за згодою керівництва університету та за рішенням Ради Директорів СКУ буде відбуватися у Львівській політехніці. Координатором підготовки та проведення Х Конгресу СКУ (20-22 серпня 2013) та Річних Нарад Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (18-19 серпня 2013) визначено Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Від імені СКУ Ярослава Хортяні висловила Ректору університету вдячність за можливість проведення цього представницького заходу у стінах Львівської політехніки та подякувала МІОКу за співпрацю та велику підготовчу роботу. Як Голова організаційного комітету, Ярослава Хортяні запросила Ректора університету взяти участь у роботі Конгресу.

15 березня голова Львівської облдержадміністрації  Віктор Шемчук провів зустріч з головою Європейського Конгресу Українців, заступником президента Світового Конгресу Українців Ярославою Хортяні та директором Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Іриною Ключковською.

Мета зустрічі – вирішення організаційних питань щодо проведення Х Ювілейного Конгресу Світового Конгресу Українців, який проходитиме у Львові 20-22 серпня цього року.

Ярослава Хортяні поінформувала Віктора Шемчука про те, що Світовий Конгрес Українців – це звітно-виборчий конгрес, який відбувається один раз у п’ять років. На цьогорічному конгресі буде обрано нового президента та комісію конгресу, також заплановано обговорення за «круглими столами», в першу чергу, питання асоційованого членства  України в Євросоюзі за участю депутатів Європарламенту.

Голова Європейського Конгресу Українців запросила керівника області  взяти участь у заході і, водночас,  звернулася з проханням поінформувати громадськість області про цю важливу подію, а також допомогти в організації роботи Х Ювілейного Конгресу Світового Конгресу Українців.

Віктор Шемчук висловив подяку за запрошення та  обіцяв надати всю необхідну підтримку для проведення престижного  заходу у Львові на високому організаційному рівні.