Проєкт МІОКу «Життя – тобі», у якому взяли участь понад 7 тис. дітей з усієї України та з-за кордону, продовжує Жити, адже твори учасників зацікавили молодих іноземних науковців, які досліджують сучасну Україну. У понеділок, 24 вересня, до МІОКу завітала Марія Гавлет (Marnie Howlett), антрополог, аспірантка кафедри міжнародних відносин Лондонської школи економіки та політичних наук. Дослідниця працює над дисертацією про особливості сприйняття національної ідентичности в дітей – мешканців прикордонних теренів України. Задля цього Гавлет уже відвідала Закарпаття, а згодом планує поїхати на українські схід та північ.

У своєму дослідженні Марія, канадка українського походження, яка навчається у Великобританії, використовує також роботи дітей, що брали участь у проєкті МІОКу «Життя – тобі» – масштабному конкурсі, метою якого було проаналізувати дитячі думки та оцінки подій 2013-2015 років (Революції Гідности та українсько-російської війни). Власне, з цього приводу й відбулася зустріч Марії зі співпрацівниками нашого Інституту Наталією Мартинишин та Назаром Данчишином.

За підсумками зустрічі сторони домовилися про співпрацю, – МІОК надасть конкурсні матеріяли, які стануть джерельною базою дисертації.