Цього року МІОК долучився до організації Екуменічного соціального тижня. Працівники Інституту взяли участь у відкритті заходу та відкритій дискусії «Молодь. Віра. Покликання» (4.10.2018), а також провели воркшоп на тему «Мігрувати, але не покидати?» (6.10.2018).

Воркшоп відбувся в межах Виставки-ярмарку громадських організацій Всеукраїнського суспільного форуму «ХI Екуменічний соціальний тиждень. Молодь-Віра-Покликання». Працівники МІОКу познайомили учасників із основними поняттями у сфері міграції та з тим, наскільки різноманітними можуть бути міграційні процеси. Наші гості отримали та систематизували знання, що міграція може бути різною за метою: працевлаштування, навчання чи отримання притулку. Крім цього, фасилітатори звернули увагу і на термін переїзду, адже люди можуть мігрувати як тимчасово, так і назавжди.

Оскільки в сучасному світі зупинити міграцію неможливо, ми обговорили, як з її допомогою отримати користь не лише для себе, а й для сім’ї, місцевої громади чи навіть цілої країни.

Учасники воркшопу пропонували свої варіанти як максимізувати користь від міграції на різних рівнях. Найактивніші з них отримали подарунки – книги «Життя – Тобі» та «Діти емігрантів про себе». Ці видання є результатами реалізованих МІОКом проектів спільно з дітьми з України та з-за кордону.