У Римі з 5 по 7 жовтня відбувся ІІ Форум мігрантів Української Греко-Католицької Церкви Центральної та Західної Європи «Діти і молодь в умовах творення новітньої української діаспори у Європі. Виклик і можливість для Церкви».

Цього року у роботі Форуму узяли участь понад 130 представників з Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Великої Британії, Польщі, Бельгії, Нідерландів, Австрії, Німеччини, Греції, Естонії, Латвії, Молдови.

До участі було запрошено представників духовенства, науковців, громадських діячів з молодіжних організацій Європи, українських освітян з емігрантських середовищ .

На пленарних та сесійних засіданнях учасники розглянули питання  актуального стану та перспектив розвитку душпастирства дітей і молоді в умовах новітньої української діаспори; ролі Церкви і школи як фундаменту сучасного і майбутнього української новітньої діаспори; молодіжному руху на служінні новітній українській діаспорі.

Національний університет «Львівська політехніка» та МІОК на Форумі представила Ірина Ключковська, виступивши з доповіддю «Діти українських трудових мігрантів у Європі. «Залишаюсь українцем». У зв’язку з активною асиміляцією, яку ми спостерігаємо сьогодні у середовищі новітньої еміграції з України, доповідач у своєму виступі окреслила значення та роль церкви, родини, школи та ГО, як запобіжників цих процесів, зосередивши свою увагу на важливості українознавчих суботніх та недільних шкіл як чинників формування національної ідентичності. Було також представлено результати розвідувального соціологічного дослідження МІОКу «Українознавчі школи за кордоном. Опитування вчителів», що є підставою для напрацювання стратегії розвитку українського шкільництва за кордоном за взаємодії з освітянами  України.

До учасників Форумі звернувся Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, який також мав окрему зустріч з українською молоддю Європи.

Учасниками Форуму також були голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Йосиф (Мілян), владика Борис (Гудзяк), постольський Візитатор для українців в Італії владика Діонізій (Ляхович), Президент Асоціації  Св. Софії в Римі о. Марко Семеген, Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська, Директор Представництва Світового Конґресу Українців (СКУ) в Україні Сергій Касянчук, директор фундації «Мігрантес» о. Джіанні де Робертіс,  директор «Мігратнес» в Лаціо (Італія) монс. Пієрпаоло Феліколо, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, начальник управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС України Лариса Дір.