Декілька років тому у Львові стартував проект таборів української мови. Його започаткувала Українська Світова Спілка Професійних Учителів. Натхненником ідеї таборів української мови є голова УССПУ, вчитель хімії з Філадельфіії Зиновій Квіт. Табори української мови мають на меті зблизити українських дітей, зруйнувати мовну межу, яка існує між Заходом і Сходом України, а також виховувати на національному ґрунті українських дітей з діаспори.

Табори, які проводяться під час літніх канікул, мають великий успіх. Кількість бажаючих побувати в таборах української мови постійно збільшується.

У таборах побували діти з Росії (Москва, Воронеж, Нижнєкамськ, Башкортостан, Сургут), Естонії, Латвії, Польщі, Румунії, а також з Донецької, Луганської, Чернігівської, Миколаївської областей та Республіки Крим.

Крім цього, дуже важливими є Різдвяні акції. А що краще може тут допомогти, як не дружня атмосфера, яка панує в родинному колі. Зближення на такому рівні дає змогу встановлювати тісні контакти для майбутніх дружніх взаємин нових поколінь.

Як приклад, на запрошення МІОК у 2006 році з Нижнєкамська (Татарстан) до Львова на святкування Різдва приїхала група школярів недільної школи. Дітей з радістю прийняли у Львівській СШ № 80.

– Коли приїжджаю в Україну, щоразу на очі навертаються сльози  –  призналася керівник групи, водночас заступник голови Нижнєкамської міської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченська» п. Галина Артємьєва. Попри те, що товариство контактує з МІОК вже понад 10 років, мені вперше випало щастя побувати у Львові. А Львів – це взагалі місто – музей. Позаяк Українська держава, продовжує п. Галина, нами ще не опікується, то ми дуже тішимося, що маємо справжніх друзів у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка». Співробітники цієї установи допомагають нам усім, чим можуть.