З 18 по 23 лютого 2019 р. науковий співробітник МІОКу Юрій Марусик брав участь у проекті Erasmus+ «Building Bridges, Breaking the Walls: Managing Refugee Crisis in Europe», що відбувся у Стокгольмі (Швеція).

Навчальна поїздка до Швеції була продовженням двоетапного проекту, що почався у Вірменії. Навчальна тематика стосувалась питань радикалізації, дискримінації та нетерпимості щодо мігрантів у європейських країнах. Учасниками проекту були представники з Вірменії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Італії, Молдови, Румунії, України, Данії, Туреччини, Чехії, Греції, Німеччини, Греції, Німеччини, Грузії, Португалії.

В ході навчально поїздки представники різних країн презентували організації, до діяльності яких вони залучені. Юрій Марусик представив діяльність Львівської політехніки та, зокрема, Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Під час навчальної поїздки відбулась лекція Майкла Вільямса (Michael Williams), представника Flyktinggruppernas Riksråd (FARR), що є організаційною надбудовою для окремих осіб та груп, які працюють у сфері здобуття притулку відповідними мігрантами та їхньої інтеграції. Тематика доповіді – історія та сучасний стан міграційних процесів до Швеції. В межах проекту відбулась презентація органзізації RFSL та їхньої роботи з вразливими групами біженців та шукачів притулку. Крім цього, відбувся візит учасників проекту до організації Fryshuset та спеціалізованої школи, які працюють над інтеграцією дітей та молоді у шведське суспільство. Додатково учасники відвідали Риксдаг (парламент) Швеції, ознайомились із історією та сучасним станом політичної системи країни. Учасники покращили свої навички у застосуванні методів неформальної освіти для роботи з молоддю.

Участь у проекті дала можливість представити іноземним учасникам та організаторам здобутки Національного університету «Львівська політехніка» та МІОКу у галузі наукових досліджень та інших проектів у сфері міграції, навчитись новітнім методам роботи з молоддю, а також встановити корисні контакти з представниками організацій з багатьох країн світу, що сприятиме нашій майбутній співпраці.