15-17 березня 2019 року Наталія Мартинишин та Олена Мицько, україністи МІОКу, на запрошення УГКЦ Італії провели навчально-методичний семінар для вчителів парафіяльних шкіл, а також взяли участь у духовній віднові.

Під час семінару учасники дізналися про інноваційний проект МІОКу «Крок до України», зокрема про інтернет-портал «Крок до України», підручники з української мови як іноземної (УМІ), літню школу україністики, семінари, конференції та форуми, які організовує Інститут.

Олена Мицько презентувала дослідження «Українознавчі школи за кордоном», над яким протягом 2017-2018 рр. працювали україністи та соціолог МІОКу Вікторія Гойсан, а також розповіла про Стандартизовані вимоги до рівня володіння УМІ як основу для укладання навчальних програм. Наталія Мартинишин розкрила питання адаптації текстів для читання, розробки системи вправ до текстів для читання, а також продемонструвала власні напрацювання у цій галузі.

Педагоги-учасники семінару ознайомилися із навчальними курсами МІОКу для дітей «Чап-чалап», «Чап-чалап 2», «Мої друзі», «СтрибОК» та поділилися власним досвідом та цінними ідеями для наступних навчально-методичних розробок.

Окрім інтенсивної праці на семінарах, освітяни мали змогу  ознайомитися із виставкою світлин національного одягу «Дизайн сучасного костюму за джерелом творчості – національним одягом» Ірини Грицюк, заслуженого діяча мистецтв України, старшого викладача Львівської національної академії мистецтв.

МІОК висловлює щиру вдячність організаторам семінару – Владиці Діонісію Ляховичу, ЧСВВ, Апостольському Візитаторові для українців греко-католиків в Італії  та сестрі Євсенії Мудранинець, СНДМ, відповідальній у справах катехизації УГКЦ в Італії, відповідальній за парафіяльні школи.