Добігла до завершення ХІІ Міжнародна літня школа україністики «Крок до України».

У п’ятницю, 26 липня, студенти Школи презентували свої проєкти про Україну, які вони готували на довільну тему впродовж майже двотижневого навчання. Зокрема, Катрін Ґерц, учасниця з Німеччини, розповіла про особливості нещодавніх парламентських виборів в Україні, виклавши свої міркування щодо кампанії та безпосереднього спілкування з виборцями.

Барбора Неєдлікова, учасниця з Чехії, розказала про ресторації Львова, які, на її думку, варто обов’язково відвідати. Станіслав Оршуляк, учасник із Польщі, поділився особистими враженнями від Львова, продемонструвавши оригінальний фотощоденник свого перебування в місті Лева.

Опісля презентацій Ірина Ключковська, директорка МІОКу, та Оксана Горда, старша наукова співробітниця МІОКу й координатора школи, вручили студентам сертифікати, які затверджують відповідний рівень знань кожного.

Приємним бонусом для наших гостей стала суботня мандрівка до Жовкви та Крехова. Це була чудова нагода разом із компетентною знавицею цих місць Галиною Фесюк досхочу намилуватися чарівним Розточчям: відвідати зали Жовківського замку та пройти в одному з них «коронацію», ознайомитися з рописами місцевих храмів, дізнатися цікаві історії про відомих у світі жовківчан, обійняти 750-літній дуб у Новій Скваряві, проникнутися історією та сьогоденням Крехівського монастиря та напитися цілющої води з тамтешніх життєдайних джерел.

Так фінішувала цьогорічна Літня школа. А не за горами вже наступна. Тож до нових зустрічей у МІОКу!