У рамках проекту «Пізнаємо Шевченка разом», який передбачає цикл інтерактивних зустрічей через мережу Інтернет  українських дітей зарубіжжя з  авторитетними викладачами та дослідниками  Шевченка з України, 8-го, 11-го і 12-го березня відбулися зустрічі із учнями Української школи у Варшаві (Польща), Рибницької української середньої загальноосвітньої школи №1 з гімназичними класами ім. Лесі Українки (Придністров’я) та Ризької української школи (Латвія), на яких вони мали нагоду поспілкуватися із мистецтвознавцем, викладачем Львівської національної академії мистецтв Вікторією Боярко-Долженко.

Темою зустрічей була художня спадщина Тараса Шевченка. Вікторія Боярко-Долженко на прикладі ілюстрацій представила учням основні етапи творчого шляху Тараса Шевченка як художника, прокоментувала сюжети відомих його художніх творів і розкрила значення прихованих символів.

До учнів Ризької української школи звернулася директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, яка привітала дітей та зазначила, що вивчаючи сьогодні Шевченкове слово, яке набрало особливої актуальності на Майдані української революції, вони долучаються до знаменного ювілею 200-річчя Т. Шевченка.

Нагадуємо, що проект «Пізнаємо Шевченка разом» започаткували Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді і Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» з нагоди ювілейного року 200-ліття Тараса Шевченка.

Богдан Сиванич,
молодший науковий співробітник МІОКу