5 березня 2014 року в Міжнародному інституті освіти культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» відбулася інтерактивна зустріч у рамках проекту «Пізнаємо Шевченка разом».

З учнями Рибницької української середньої загальноосвітньої школи №1 з гімназичними класами ім. Лесі Українки (Придністров’я) спілкувалися директор МІОКу Ірина Ключковська та науковий працівник Народного музею Тараса Шевченка у Львові Зеновія Філіпчук.

Ірина Ключковська привітала дітей та зазначила, що в цей складний для України час українці всього світу мають об’єднатися навколо постаті Шевченка і гідно відзначити ювілейну дату 200-ліття Кобзаря.

Зеновія Філіпчук представила учням репродукції картин з музею, які ілюстрували важливі етапи дитинства та молодості Тараса Шевченка. Діти взяли активну участь в обговоренні картин та показали власні знання творчості Шевченка, продекламувавши декілька віршів.

Нагадуємо, що проект «Пізнаємо Шевченка разом» започаткували Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» з нагоди ювілейного року 200-ліття Тараса Шевченка.

Проект передбачає цикл інтерактивних зустрічей через мережу Інтернет  українських дітей зарубіжжя з  авторитетними викладачами та дослідниками  Шевченка з України.

Наступна зустріч відбудеться 8 березня з учнями Української школи у Варшаві.

Богдан Сиванич,
молодший науковий співробітник МІОКу