Слово правди у поетичній творчості Тараса Шевченка від Ігоря Калинця.

22 березня 2014 року в Міжнародному інституті освіти культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» відбулася інтерактивна зустріч у рамках проекту «Пізнаємо Шевченка разом» на тему «Слово правди у поетичній творчості Тараса Шевченка».

З учнями Варшавської української суботньої школи (Польща) зустрівся лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, поет-шестидесятник та дослідник Ігор Калинець.

Актуальна з огляду на сучасні події і засилля брехні в інформаційному просторі тема у викладі Ігоря Калинця була нерозривно пов’язана із сьогоденням. Саме Тарас Шевченко, за словами дослідника, був провідником українського народу на Майдані.

Свою розповідь Ігор Калинець побудував навколо написаного на засланні вірша Тараса Шевченка «І небо невмите, і заспані хвилі», в якому автор взиває до Бога та навколишнього світу про «правдоньку». За словами Ігоря Калинця, слово «правда» та похідні від нього у Шевченка належать до найбільш вживаних поруч зі словом Україна. Несучи у своїй творчості слово правди, Шевченко став апостолом і пророком для майбутніх поколінь.

Коли настав час ставити запитання, учнів Української суботньої школи у Варшаві, передусім, цікавила поетична творчість Ігоря Калинця, як вплинув Шевченко на його творчість і чи відчуває поет у своїй творчості присутність великих попередників.

Нагадуємо, що проект «Пізнаємо Шевченка разом» започаткували Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді і Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» з нагоди ювілейного року 200-ліття Тараса Шевченка.

Проект і надалі передбачає цикл інтерактивних зустрічей через мережу Інтернет  українських дітей зарубіжжя з  авторитетними викладачами та дослідниками  Шевченка з України.

Богдан Сиванич,
молодший науковий співробітник МІОКу