«Про глибинну естетику здорового і вербального»

Дні «Дня» у Львові відкрито! Сьогодні у Національному університеті «Львівська політехніка» представили Фотовиставку «День-2013»

Церемонія відкриття, зрештою, як і всі попередні роки, перебігала за участю дуже великого числа людей – академічної спільноти Львова, студентів вищих навчальних закладів, представників громадськості, журналістів з телебачення, радіо, інтернет-ресурсів та друкованих ЗМІ. Серед присутніх – знакові особистості – лауреати Шевченківської премії Ігор КАЛИНЕЦЬ та Роман ЛУБКІВСЬКИЙ, історик мистецтва, проректор Львівської національної академії мистецтв Роман ЯЦІВ. Всі – великі симпатики і приятелі «Дня».

Представила головного редактора «Дня» Ларису ІВШИНУ директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, яка зазначила у вступному слові, що тепер, коли у країні – вкрай важка ситуація, всі, на жаль, не можемо стати до лав Збройних Сил, взяти до рук зброї, щоби боронити Україну, але всі можемо, на заклик газети «День», долучитися до інтелектуальних сил України, «читаючи цю мудру газету та книжки з Бібліотеки «Дня».

Одним із перших на відкриття фотовиставки завітав  ректор «Львівської політехніки» професор Юрій БОБАЛО, котрий, до слова, завжди знаходить час, аби відвідати проекти «Дня»: «Ми вже кілька років поспіль запрошуємо на гостину пані Івшину, і дуже дякуємо Ларисі Олексіївні, що вона пристає на нашу пропозицію.  Відтак можу сказати, що присутність «Дня» у «Львівській політехніці» стала вже доброю традицією. Щодо Фотовиставки, то хочу наголосити, що всі світлини – сильні життєво. На них – ми з вами…»

Міську ж владу Львова на відкритті Фотовиставки представляла керівник управління культури Львівської міської ради Ірина ПОДОЛЯК, котра, як і професор Бобало, наголосила, що «День» у місті Лева – завжди бажаний гість, позаяк є взірцем таких понять, як журналістська честь та журналістська відповідальність.

На відкриття Фотовиставки також завітали генеральний директор «Майкрософт в Україні» Дмитро ШИМКІВ, голова Ради молодих науковців «Львівської політехніки», депутат Львівської обласної ради (фракція «Удар») Оксана ЮРИНЕЦЬ, аспірант «ЛП» 2-го року навчання Данило ЦВОК. Останній, зокрема, подякував пані Івшиній за допомогу київському Майдану дровами, коли мороз у столиці сягав позначки мінус двадцять… Також згадав про інтелектуальну підтримку «Днем» Майдану – книжками з Бібліотеки «Дня»: «Очолюване вами видання, пані Ларисо, – єдина газета, котра надала книжки для бібліотеки Майдану. А особлива подяка вам за «Бронебійну публіцистику» та «Підривну літературу»…

…Тим часом, охочих оглянути Фотовиставку «Дня» все більшало і більшало. Попри те, що експозицію щойно відкрили, люди активно заповнювали анкети й кидали у спеціальні скриньки для голосування. З’явилися й перші записи у Книзі відвідувачів.

«Дякую за чудові емоції, подаровані виставкою. Кожна робота по-своєму чарівна та особлива»; Чудова виставка. Дякую»; «Низький уклін за глибинну естетику здорового і вербального»…

«Дякую всім друзям, – звернулася до присутніх головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА. – Як добре бути серед своїх, тут, у Львові…»

Майже годинне спілкування пані Івшиної з читачами «Дня» плавно перейшло у круглий стіл, який, за посилом Лариси Олексіївни, перебігав як дружня розмова і мав умовну назву «Модернізація національного характеру».

Пропонуємо читачам перші відгуки про подію від працівників МІОКу, які найбільше долучилися до зустрічі з пані Івшиною у «Львівській політехніці»:

Андрій ЯЦІВ, молодший науковий співробітник МІОКу:

— Всеукраїнська газета «День», немов випереджаючи час, вже багато років невтомно демонструє усьому світу високу якість сучасної української інтелектуальної думки, національної культури та мистецтва. Цьогоріч ювілейна – п’ятнадцята фотовиставка є саме тим актуальним проектом національного рівня, який гуртує майстрів та аматорів фотографії з більшості регіонів України, дарує оптимізм і стимулює до чину.

Богдан СИВАНИЧ, молодший науковий співробітник МІОКу:

— 2013 видався для України багатим на події. Це був рік обманутих надій і розвіяних ілюзій. Це мінливий, неспокійний, але водночас романтичний час перед бурею Революції гідності. Є відчуття, що ми за цей рік піднялися на кілька сходинок угору. Фотовиставка газети «День-2013» – це яскрава ілюстрація цього непростого шляху.

Галина ТЕМНИК,молодший науковий співробітник МІОКу:

— Ця виставка змушує задуматись над змістом і сутністю нашого життя, над тим, що є справді цінним. Адже ці світлини промовляють до нас дитячою безпосередністю, силою любові, яка долає усі перешкоди, християнською духовністю, ствердженням у праці, цінністю людського життя і того прекрасного світу природи навколо нас. Особливим у прочитанні філософських смислів цих фоторобіт є влучні, дотепні назви. Подекуди це одне слово, яке за допомогою фотографії стає ключем до розуміння нашого багатогранного буття.

Детальніше про відкриття Фотовиставки та інших заходів за участю головного редактора «Дня» у місті Лева, зокрема про акції «Розумний Великодній кошик» та «Газета «День» – до кави»  – читайте у наступних матеріалах з Днів «Дня» у Львові.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День», Романа БАЛУКА, Львів