30 травня 2014 р. Оксана П’ятковська, науковий співробітник Міжнародного інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», взяла участь у роботі наукового семінару «Governing Irregular Migration: Balkans and Eastern Europe to EU migration system» («Управління неврегульованою міграцією: Балкани та країни Східної Європи до міграційної системи ЄС») у м. Афіни, Греця. Організатором семінару виступив Hellenic Foundation for European and Foreign Policy (ELIAMEP) – незалежний науково-дослідний інститут, робота якого спрямована на вивчення політичних проблем у сфері Європейської інтеграції та міжнародних відносин (Греція).

Проведення семінару відбувалося в рамках реалізації дослідницької програми «Governing Irregular Migration: States, Actors and Intermediaries» (IRMA), яка охоплює Грецію та три основні країни походження мігрантів: Україну, Грузію та Албанію.

Оскільки термін реалізації проекту завершується у вересні 2015 р., то цей семінар проводився з метою представлення попередніх результатів дослідження та обговорення основних висновків. Таким чином, окрім дослідницької групи з Греції, до участі у семінарі було запрошено експертів-міграціологів з України, Албанії, Грузії та Великобританії, які займаються вивченням проблем міжнародної трудової міграції, і могли надати фахову критичну оцінку попереднім результатам проекту. Дебати експертів та їхня точка зору буде врахована при подальшому аналізі.

У ході дискусій дослідниця П’ятковська представила своє розуміння інтеграції України в міграційну систему ЄС, виявила особливості української трудової міграції до Греції та проаналізувала вплив сформованості міграційної системи з окремим країнами ЄС на можливі міграційні потоки з України при умовах збереження існуючих трендів та макроекономічних параметрів, а також провела порівняльний аналіз української трудової міграції до Греції та інших країн ЄС. Основні висновки п. Оксани корелювали з висновками фахівців ELIAMEP.

Участь у семінарі став також хорошою нагодою для представлення результатів роботи МІОКу та Львівської політехніки, налагодження контактів з іншими відомими науковцями з країн ЄС, Грузії та Албанії, обговорити можливі подальші спільні дослідницькі проекти та напрями співпраці, а також запросити учасників на заплановану МІОКом конференцію «Brain Drain – Brain Gain: світовий контекст та українські реалії».