Доброю традицією для МІОКу стали зустрічі з проводом Світового Конґресу Українців (СКУ) для стратегічного планування та узгодження подальших спільних кроків задля єднання українців за кордоном та в Україні.

Так, 4 лютого 2020 року в МІОКу відбулася зустріч з нашим надійним партнером Павлом Садохою, Регіональним Віцепрезидентом Світового Конґресу Українців Північної, Південної і Західної Європи, головою Ради Спілки Українців у Португалії.

Під час розмови обговорили питання, пов’язані із розвитком освіти в українському зарубіжжі, зокрема створення професійного освітнього середовища, а також формування та розвитку вищих українознавчих студій в провідних університетах Європи. Павло Садоха окреслив пріоритетні плани СКУ в цій сфері та згадав про виклики, зумовлені з гібридною війною з боку Росії, з якими зіштовхуються українські громади за кордоном.

Говорили також про важливість Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?» як платформи для об’єднання та творення середовища фахівців з різних країн задля просування у світі української мови як іноземної (УМІ) як фактора м’якої сили.