27 лютого 2020 року відбулася робоча зустріч працівників Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою з Оксаною Винницькою, професіоналкою високого класу, багатолітньою партнеркою МІОКу, Почесним консулом Канади в Україні, докторкою філософії і науковицею, яка глибоко вникає в особливості творення Нової Української Школи (НУШ).

Оксана Винницька активно працює для розвитку української освіти за різними напрямами впродовж тривалого часу. Здобутки величезні. Тут варто, зокрема,  згадати успішний проєкт особистісно-орієнтованого навчання «Лицем до дитини», а також проєкт, який буде реалізовуватися втретє в Україні – «Літній інститут» для вчителів, на який змобілізовано справжній інтелектуальний освітянський десант з Канади.

А для нас кожна зустріч – це професійна розмова і фахова консультація. Цього разу ми говорили про можливість інтеграції української школи в освітній простір країни проживання, особливості використання підручників, створених в Україні, в суботніх та недільних школах за кордоном.

Обговорили структуру і особливості комунікаційної платформи для освітян українських шкіл з усього світу – сайту «Український освітній всесвіт». Не оминули увагою участь Оксани Винницької у великій знаковій події, до якої готується МІОК, – Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?», яке проходитиме 25–28 червня 2020 р. у Національному університеті «Львівська політехніка».

Окреслили плани на майбутнє, зокрема необхідність розробки теоретичних основ функціонування української мови за кордоном на основі практик її функціонування у світі.

Україністи МІОКу висловили побажання перейняти у докторки Оксани Винницької досвід методики читання за принципом «від тексту до букви», що є важливо для творення підручників з української мови як іноземної, над якими працює МІОК. Торкнулися також питання академічної доброчесності.

Підсумовуючи зустріч, директорка Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська сказала: «Люди повинні ділитися своїми напрацюваннями, і добрим прикладом цього є Оксана Винницька. А ті, хто використовує ці напрацювання, мають робити це доброчесно».

Розмова була вкрай важливою і результативною для подальшої співпраці.