Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою вітає усіх українців в Україні та поза нею з великою подією у житті нашої спільної Батьківщини – підписанням угоди з ЄС. Ми схиляємо голови перед великими жертвами, яких зазнала наша держава на цьому шляху. Наш святий обов’язок – завжди пам’ятати про Воїнів світла – Героїв Небесної Сотні, які склали найбільшу жертву для нашої перемоги – життя, дароване Богом. Дякуємо усім, хто місяцями стояв і боровся на Майдані нашої української Свободи.

Окремо слова глибокої вдячності адресуємо Світовому українству, яке, впродовж цих страшних для України місяців боротьби з авторитарним режимом і російським агресором, було поруч з нами. Кожного дня, кожної хвилини ми відчували вашу підтримку і відчуваємо дотепер. Слова «разом-сила» матеріалізувалися у наших спільних діях, у нашому спільному чині, помислах і вірі.

Окремо дякуємо Президенту Світового Конґресу Українців – пану Евгену Чолію, який справою свого життя обрав шлях єдності українців у світі та допомоги Україні на дорозі її євроінтеграції.

Ми знаємо, яка величезна підготовча робота була проведена паном Чолієм. Сотні зустрічей з високопосадовцями різного рівня у Європі, численні перемовини з представниками урядів, парламентів, десятки поїздок на європейський континент були потужним лобі українських інтересів у світі.

Ви, пане Президенте, особисто та двадцятимільйонна українська громада світу завжди були з нами тоді, коли було найважче, але й зараз ми повинні бути згуртовані як ніколи, бо перед нами важка дорога до успіху, до створення та побудови міцної європейської української України.

Віримо в силу єдності! Слава Україні, Героям слава!

З глибокою повагою,
від імені колективу МІОКу

Ірина Ключковська