Якось я натрапила на слова з Послання апостола Павла до галатів: «А роблячи добрене знуджуймося, бо часу свого пожнемо, коли не ослабнемо». Інакше кажучи – не втомлюймося чинити добро. І не раз мені спадало на думку, що саме ці слова є втілені у діях нашої глибокоповажаної Лариси Олексіївни, впертих і наполегливих. Це мене завжди вражало і захоплювало – рухатися лише вперед, творити нові й нові проєкти, працювати і поповнювати бібліотеку «Дня», «займатися суспільством» навіть тоді, коли воно, це суспільство, переступає всі дозволені межі, штовхаючи нас у небуття.

Саме Івшина Лариса ніколи не втомлюється чинити добро для загалу, залишаючись у цьому загалі у меншості. Це важка і невдячна ноша, але  завжди почесна, що  не може не викликати поваги навіть в опонентів.  Бо за цим стоїть міцна позиція з правильними орієнтирами і траєкторіями руху. Бо за цим зчитуємо глибоке розуміння суспільних проблем, осмислення історичних помилок, окреслення шляхів, якими маємо рухатися з чітко поставленими завданнями, в основі яких – освіта і просвіта. Таким особистостям завжди непросто. Але Лариса Олексіївна крок за кроком творить те, що ми називаємо середовищем, яке сьогодні є згустком, концентрацією інтелекту, енергією розуму, творчості, знань. З кожним роком це середовище збільшує свій ареал, поглиблюється і поширюється, захоплюючи все нові й нові території, міста, містечка і села, долучаючи фантастичних людей з глибокими знаннями і цікавими ідеями, які впливали і впливають на розуміння багатьох процесів. Чого лише варті такі знакові постаті як Джеймс Мейс, Сергій Кримський,  Клара Ґудзик! Магнетизм Лариси Івшиної привів до газети «День» Володимира Панченка, Петра Кралюка, Юрія Шаповала і Тетяну Осташко, Романа Яціва і багатьох інших, які формують і вигранюють наш світогляд. Творить Лариса Івшина такий розумний простір, потрапити до якого, ох, як непросто, бо це вимагає щоденної праці над собою, читання з олівцем, системної роботи над власним вишколом.  Що мене особисто ще захоплює у цій непересічній особистості – це вміння творити синергію молодого максималізму і  досвідченої  зрілості, що робить і саму газету,  і всі її інтелектуальні продукти цікавими для людей різних поколінь.

Лариса Івшина ніколи не втомлюється чинити добро, обравши одним із своїх пріоритетів роботу з молодими людьми, створюючи для них унікальні можливості для освіти у «Літній школі журналістики» – літньому університеті від газети «День», базованому на високих стандартах етики, журналістики і, зрештою, моралі. Маю можливість бачити як відбувається спілкування упродовж десятиліття з академічною спільнотою Львівської політехніки. Відкриття щорічної фотовиставки завжди супроводжуються дискусіями зі студентами і викладачами. На обговорення Лариса Олексіївна завжди пропонує суспільно важливі теми. Я однозначно стверджую, така взаємодія має дуже сильний, потужний резонанс, що спонукає до мислення, зачіпає амбіції студентства, заохочує до освіти і самоосвіти.

Лариса Івшина ніколи не втомлюється чинити добро, коли відкриває наші потужні культурні, історичні пласти, засипані попелом безпам’ятства і невдячності, витягає на поверхню і дарує кожному з нас. А ми, як малі діти, часто крутимо головами і з якоюсь несамовитою впертістю відмовляємося спожити готовий розумний продукт, який зробив би нас сильнішими, озброєними проти розкрадання наших духовних скарбів, для плекання і зміцнення нашої ідентичності, для пошуку і віднайдення шляху до самих себе.

Про це ми часто говоримо в нашому Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою, маючи щастя активно спілкуватися з Головним редактором улюбленої газети та її творчою командою.  А для мене  особисто завжди відповідальним і почесним є запрошення модерувати презентації книжок унікальної бібліотеки «Дня», які кожного разу є квінтесенцією інтелектуальної думки найкращих.

Лариса Івшина ніколи не втомлюється чинити добро кожному з нас окремо, нам усім разом і, якби це високопарно не звучало, для України.

За це, дорога Ларисо Олексіївно, Вам глибока вдячність, повага і любов! Вчитися ніколи не пізно, тож бажаю Вам сумлінних учнів! Лише за таких умов будемо мати результат, якого прагнемо.

Многа і благая літа Вам!

Від імені дружнього до Вас МІОКу, Ірина Ключковська