Цього року Річні наради СКУ відбулися у столиці України у приміщенні Національного університету ім. Тараса Шевченка.

Як зазначив Президент СКУ Евген Чолій, обравши місцем проведення нарад м. Київ, українська світова спільнота у такий спосіб засвідчує свою підтримку Україні у цей надскладний для нашої держави час.

На цій важливій події Національний університет «Львівська політехніка» і Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою представляла Ірина Ключковська, директор МІОКу та Андрій Яців, науковий співробітник Інституту. Слід зазначити, що МІОК був єдиною організацією України, яка була удостоєна честі взяти участь у роботі нарад, вітати від імені Львівської політехніки та МІОКу представників Світового Українства. Виявом високої оцінки діяльності МІОКу стало нагородження Ірини Ключковської статуеткою Княгині Ольги, запрошення до офіційних вітань та презентації проекту Інституту «Віртуальний музей Світового Українства «Український Всесвіт».

Гостей, які приїхали з усіх континентів світу, вітали Блаженніший Святослав та Його Святість Філарет. Тепло сприйняли делегати нарад вітання від Президента України Петра Порошенка. З зацікавленням учасники цієї події слухали виступи Міністра молоді та спорту України Дмитра Булатова, заступника Міністра Оборони Ігоря Кабаненка, першого заступника Міністра Закордонних справ Данила Лубківського, відомого економіста та мецената Богдана Гаврилишина, Голову Світової Федерації Українських Жіночих Організацій Орисю Сушко.

На офіційній частині учасники Річних нарад заслухали звіт Президента СКУ Евгена Чолія та звіт Директора СКУ з гуманітарних ініціатив Уляни Струк про діяльність Світового Конгресу Українців за минулий рік, у яких узагальнено величезну роботу, проведену українськими громадами, спрямовану на підтримку Євромайдану, Українського війська, а також лобіювання інтересів нашої держави у країнах проживання. Особливо тепло учасники сприйняли інформацію про успішну реалізацію проекту «Захист патріотів», який здійснюється СКУ спільно з Міністерством оборони України.

Окрім обговорення статутних та процедурних питань, представники Світового Українства взяли участь у роботі круглих столів, а саме «Ситуація в Україні – досягнення і виклики», «Світова українська спільнота у захисті та цілісності України», «Поширення інформації про Україну в ЗМІ та соціальних мережах» і «Розбудова Світового Українства».

Серед основних доповідачів з боку України були Данило Лубківський, Юрій Луценко, Шеф-редактор новин 5-го каналу Володимир Мжельський та інші.

У ході дискусій було окреслено ряд завдань, які стають перед СКУ, зокрема висвітлення правдивої інформації про події в Україні у зв’язку з інформаційними війнами, які веде Російська Федерація, а також необхідність тиску на уряди та законодавчі органи влади у країнах проживання.

Важливою подією у роботі Річних нарад стало відкриття Офіційного представництва СКУ у Києві.