2 вересня 2014 року гостем МІОКу був Сергій Касянчук, член Дирекції Конґресу Українців Канади.

Сергій Касянчук для Інституту – особлива людина, яку працівники називають хресним батьком МІОКу. Він був одним із перших, хто підтримав діяльність нашої установи, увійшовши до організаційного комітету I Міжнародної науково-практичної конференції «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» (2006 р. ) та виголосив доповідь на пленарному засіданні. З цього часу Сергій Касянчук є не лише великим приятелем Інституту, але лобістом наших інтересів серед українських громад Канади.

На зустрічі було обговорено результати Річних Нарад Світового Конґресу Українців, зокрема, механізми реалізації проектної пропозиції Віртуального музею Світового Українства «Український Всесвіт», яку було представлено працівниками МІОКу на засіданнях СКУ (29 -31 серпня 2014 р.) у Києві.

Окремо у ході розмови було порушено питання дієвої допомоги, яку надає українська спільнота Канади українському війську, Національній Гвардії, українським шпиталям та медикам України.

На зустрічі Ірина Ключковська, директор МІОКу, зазначила, що Львівська політехніка та особисто Ректор професор Юрій Бобало були і залишаються партнерами Світового Конґресу Українців, про що свідчать успішно проведені заходи СКУ у стінах Львівської політехніки та участь очільників СКУ у Конгресах, конференціях та презентаціях, які організовує Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Ірина Ключковська також повідомила, що на зустріч з академічною громадою Львівської політехніки запрошено Евгена Чолія, Президента Світового Конґресу Українців та Павла Ґрода,– Президента Конґресу Українців Канади. Павло Ґрод за рейтингом видання «Embassy Magazine» and «Hill Times Power and Influence» посів 21- місце серед 100 осіб , які мають вплив на глобальне майбутнє Канади. Журнал заявив, що до тих, хто є у цьому списку «як правило, прислуховується уряд, і ці люди реально формують політику, а не тільки говорять про це; люди, чий вплив проявляється через результати, а не через найгучніші голоси».

У підсумку обидві сторони висловили бажання для співпраці та упевненість у її результатах.

У розмові взяли участь працівники Інституту, зокрема Марія Галік (заступник директора) та Андрій Яців (молодший науковий співробітник).

// // //