31 серпня відбулася організована МІОКом до Дня знань онлайн-презентація «Ігор Калинець – дітям: зустріч із поетом», приурочена виходу нової книжки автора, лавреата Шевченківської премії, багаторічного працівника МІОКу.  До події долучилися сотні поціновувачів творчості Ігоря Калинця з усього світу.

Книжка «Ігор Калинець – дітям» вийшла в серії видавництва «Апріорі», присвяченій видатним українським поетам різних епох. Під час заходу глядачі довідалися, як створювалися ці дитячі вірші, коли виникла ідея створити таке видання і як її втілили в життя, а також почули ці поезії з уст читачів-дітей: Софії Гладиш, Ярини Моргаєвої, Злати Солтис, Софії Руснак, Роксолани Темник.

Модерував подію Назар Данчишин, науковець МІОКу, який зазначив: «Дитячі твори Ігоря Калинця ґрунтуються на важливих для виховання темах – любові до прекрасного, патріотизмі, релігійності; ці вірші та казочки мають виняткове значення у формуванні світогляду українських дітей».

Ігор Калинець розповів про те, що перші дитячі твори почав писати для своєї доньки Звенислави, потім для онучки Ганнусі, а вже ця новенька книжечка вийшла з присвятою правнукові Теодору. Особливу увагу автор звернув на чудові ілюстрації роботи Вікторії Ковальчук, якими оздоблена книжка. Пан Ігор був зворушений привітаннями з виходом цього видання, які долинали з різних куточків світу – Бельгії, Австралії, Аргентини, Великобританії, Польщі, Японії та ін. Поет прочитав один із віршів, поміщених у цій збірці.

Своїми міркуваннями про дитячу поезію Ігоря Калинця поділилися Данило Ільницький, літературознавець, кандидат філологічних наук; Оксана Галаник, педагогиня, авторка та ведуча радіопередач; Тетяна Пилипець, директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука. Всі вони звернули увагу на красу дитячих творів Ігоря Калинця, завдяки якій ті легко набувають відомості серед дошкільнят та школярів.

Приємною несподіванкою для Ігоря Калинця стало долучення до презентації його онуки Ганни Мамчур та доньки Звенислави Мамчур-Калинець.

Резюмуючи зустріч Ірина Ключковська, директорка МІОКу, зауважила: «Ця нова книжка дитячих поезій Ігоря Калинця – це ще одна перлинка для України, для українських дітей».

Переглянути запис трансляції можна за покликанням: https://www.facebook.com/MIOK.LVIV.UA/videos/vb.127867467332133/3139813852807806/?type=2&theater&notif_t=page_post_reaction&notif_id=1598874809025632