12 вересня 2014 року в рамках ХХІ Форуму видавців у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася презентація монографії професора Пітсбурзького університету (США) Адріяни Гельбіґ «Хіп-Хоп в Україні: Музика, Раса та Міграція Африканців». Організатором події виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, гостем якого пані Гельбіґ була у липні цього року.

Відкриваючи зустріч, директор МІОКу Ірина Ключковська зазначила, що це презентація унікальної книжки унікального автора, наголосивши таким чином на важливості українознавчих досліджень авторитетними закордонними дослідниками.

У своєму виступі Адріяна Гельбіґ розповіла про українську діаспору в місті, в якому вона виростала, про Пітсбурзький університет, про своє знайомство із хіп-хопом і афроамериканською культурою. Доповідь пані Гельбіґ супроводжувалася презентацією, у якій вона детально проілюструвала історію становлення хіп-хоп культури в США і її проникнення на український простір. Як виявилося, професор Гельбіґ не лише проводила дослідження в Україні, а й їздила до Африки.

Важливу роль у написанні цієї книжки, за словами дослідниці, відіграло знайомство із творчістю групи «Чорнобривці», соліст якої Стівен Окурут також приїхав на презентацію. У своєму виступі Стівен Окурут зізнався, що йому подобається в Україні, і він вважає себе не лише представником африканської культури в Україні, а й посланцем української культури в Африці. Артист розповів, що українські пісні у виконанні гурту «Чорнобривці» можна почути у його батьківщині – Уганді. У планах Стівена Окурута – поставити пам’ятник Тарасу Шевченку в Уганді та організувати  український культурний центр.

Серед гостей заходу були також відомі соціологи – дослідники міграційних процесів – Ігор Марков, Світлана Одинець, Оксана П’ятковська та спеціалісти з етномузикології, які у своїх виступах відзначили особисті якості пані Гельбіґ та високу актуальність її дослідження.

Завершуючи зустріч, Ірина Ключковська подякувала пані Гельбіґ за величезну працю, яку вона проводить для України, а також запросила гурт «Чорнобривці» приїхати до Львівської політехніки.

Молодший науковий співробітник МІОКу
Богдан Сиванич