12 вересня 2014 року у дзеркальній залі Палацу Потоцьких відбулася презентація нових видань газети «День» у рамках ХХІ Форуму видавців.  Це  «Україна Incognita. Toп-25», куди увійшло 25 знакових статей з історії та культури України, опублікованих раніше на сторінках «Дня», фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка» та збірник праць відомої української журналістки, яка висвітлювала теми релігії та церкви,  «Апокрифи Клари Ґудзик».

Модератором зустрічі вже традиційно була директор МІОКу Ірина Ключковська, яка у вступному слові привітала газету «День» із 18-літтям і зазначила, що «День» несе в світ знання, і це та зброя, яку не переїдуть танки і не розстріляють «Гради».

Представляючи інтелектуальні новинки «Дня», головний редактор газети Лариса Івшина висловила переконання, що інтелектуальна література має бути бронежилетом для кожного українця. Втім, за її словами, недостатньо лише читати книги, необхідно практикувати те, що є в них.

Розповідаючи про видання «Україна Incognita. Toп-25», Лариса Івшина відзначила, що Україна – найбільше географічне відкриття Європи у ХХІ столітті. До цієї книги увійшли праці Юрія Шевельова, Сергія Грабовського, Джеймса Мейса, Збігнєва Бжезінського. Книгу розпочинає і закінчує стаття українського філософа Сергія Кримського, який народився на сході України.

На презентації виступили автори газети – філософ і публіцист Петро Кралюк, історик і краєзнавець Сергій Кот. Ганна Мотозюк розповіла про специфіку перекладу текстів з «Україна Incognita. Toп-25», яка, до слова, вийшла одночасно українською, російською та англійською мовами.

Про роботу над альбомом «Люди Майдану. Хроніка» детальніше розповіли упорядник видання Марія Семенченко та фотокореспондент «Дня» Артем Жуков. До альбому увійшли 200 світлин фотографів газети та декілька надзвичайних історій з Майдану.

Своїми думками щодо «Апокрифів Клари Ґудзик» поділився мистецтвознавець Роман Яців. Ця збірка складається з трьох великих блоків: проблеми духовно-релігійного життя в Україні та світі; історія ідей, історія думки, історія релігійних віровчень; розповіді про «знакові» місця на інтелектуальній та естетичній карті нашої Батьківщини та Європи. У книзі показано незворотний і невпинний рух України до європейської спільноти.

Мер міста Львова Андрій Садовий подарував Ларисі Івшиній «браслет життя», висловив захоплення високим рівнем газети та пообіцяв закупити книги від «Дня» для бібліотек Львова.

Молодший науковий співробітник МІОКу
Богдан Сиванич

Фото


{gallery}news/den15/foto/:240:140:0:0{/gallery}