2 жовтня 2020 р. Андрій Яців та Оксана П’ятковська, заступники директора МІОКу, взяли участь у науковому вебінарі з питань конфліктів і діаспори «Diaspora and Transportation of Homeland Conflicts: Inter-group Dynamics and Host Country Responses». Семінар відбувся в закритому режимі в рамках реалізації міжнародного дослідницького проєкту DIASCON (https://www.diascon.eu/), що фінансується Академією наук Фінляндії.

Під час заходу команда МІОКу представила діяльність Інституту у сфері співпраці з українською діаспорою, зокрема розповіла про проєкти, покликані поширювати знання про здобутки української діаспори в Україні та світі, налагоджувати комунікацію та співпрацю діаспори з державою Україна, залучати закордонних українців до державотворчих процесів та мережувати українські заклади освіти за кордоном. Також учасники вебінару розповіли про виклики, які сьогодні постають перед діаспорними організаціями, в умовах ведення гібридної війни з боку Росії.

Зважаючи на актуальність і багатосторонність дослідницьких підходів до тематики заходу, учасники вирішили запровадити проведення регулярних міжнародних мультидисциплінарних науково-практичних вебінарів за напрацьованими напрямами та темами.