11 грудня 2020 р. команда МІОКу у складі Оксани П’ятковської, заступниці директора, та Юрія Марусика, наукового співробітника, взяли участь у засіданні «Міграція і громадянське суспільство. Презентація досліджень & Дискусія», яке відбулося у рамках триденного Міжсекторального форуму «Соціальні виміри міграції: виклики, права, надії» (10 – 12 грудня 2020 р.).

Під час засідання працівники Інституту на основі результатів дослідження «Молодіжний громадський активізм українських мігрантів у країнах ЄС», яке МІОК провів у 2019 р., описали типовий портрет українських активістів у Європі, розповіли, чому і як українська молодь займається громадською діяльністю, у які організації чи формально не зареєстровані групи вони об’єднуються, які виклики постають перед активістами та їхніми об’єднаннями, які є способи та тенденції взаємодії різних суб’єктів активізму.

Разом з іншими учасниками події, зокрема аналітикинями центру Cedos –  Олександрою Слободян та Ліліаною Філіпчук, і представницями Агентства ООН у справах біженців – Лідією Кузьменко та Оленою Турчин, працівники МІОКу взяли участь в обговоренні гострих та водночас цікавих запитань щодо проблем проведення наукових досліджень громадського активізму, особливостей громадських ініціатив у сфері міграції, ролі громадських об’єднань за кордоном та інших.

Форум був організований та проведений Аналітичним центром Cedos, Національним інститутом стратегічних досліджень, Агенцією «Дамо раду» та Європейським університетом Віадріна за підтримки організацій: Patronto Acli, Federal Foreign Office, Civil Society Cooperation.

Для детального перегляду засідання можете скористатися лінком: https://fb.watch/2iV4LIhpkY/

Повний текст звіту презентованого дослідження доступний за покликанням: http://miok.lviv.ua/wp-content/uploads/2020/05/Research_Activism.pdf