Відкрити в окремому вікні або на смартфоні

Fb Inst Yt

Вельмишановні колеги, пропонуємо Вашій увазі другий бюлетень МІОКу у карантинний період.

МІОК продовжує роботу в нових і складних умовах, системно реалізуючи цілі і завдання, визначені у Стратегії Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, а саме: працюємо для вивчення української мови як  іноземної (УМІ) заради популяризації її у світі; досліджуємо специфіку сучасних міграційних процесів; створюємо комунікаційні платформи для налагодження співпраці  між  українцями за кордоном та українцями в Україні. Здобуваючи авторитет у світі через створені якісні інноваційні продукти та проведені на високому рівні міжнародні заходи, зміцнюємо власну суб’єктність та утверджуємо імідж Львівської політехніки як модерної вищої школи, яка знаходить адекватні відповіді на сучасні виклики.

 З повагою,
Ірина Ключковська, директорка МІОК

Знакові події в умовах роботи онлайн

Відбувся вебінар-презентація «Мова – ключ до України»

6 листопада 2020 р. Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою провів вебінар-презентацію «Мова – ключ до України». Особливістю заходу стала презентація нового навчального видання МІОКу – підручника з української мови як іноземної у двох частинах «Ключ до України: міста і люди» (рівні В2–С1). У рамках вебінару також відбулася дискусія «Сучасні навчальні видання з української мови як іноземної як засіб промоції України». Це ще один із серії заходів Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?» та VI Міжнародної науково-практичної конференції «Українська мова у світі».

В онлайн-презентації взяли участь представники з понад 35 країн світу.

Присутніх привітали Олег Матвійків, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка», Марія Купріянова, Виконавча директорка Світового Конґресу Українців, та Андрій Павлів, директор «Львівського конференц-бюро».

Участь у дискусії взяли: Оксана Левицька, Голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради СКУ, директорка Української суботньої школи «Рідна школа Оквил» (Канада); Ірина Ключковська, директорка МІОКу, співавторка підручників з української мови як іноземної; Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту; Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови, Ірина Багмут, доц. кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова; лекторка української мови Сеґедського університету (Угорщина).

Детальніше про подію

МІОК у партнерстві з Українською асоціацією в ПАР організував віртуальний відкритий простір «Українці Африки: горизонти спільного зростання

Дослідження «Українці Південно-Африканської Республіки: суспільство, ідентичність, майбутнє», яке здійснив колектив Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою за ініціативи української громади у ПАР, є черговим кроком у реалізації масштабного проєкту МІОКу щодо вивчення міграційних процесів з України і складається з наукового та культурно-просвітницького компонентів.

Детальніше

Відбувся Міжнародний літературний конкурс ім. Марусі Бек «Що можу я, українка ІІІ тисячоліття?», який організовувала СФУЖО у партнерстві з МІОКом

15 листопада 2020 р. відбулася урочиста подія – підведення підсумків XXXII Міжнародного літературного конкурсу ім. Марусі Бек «Що можу я, українка ІІІ тисячоліття?», який організовувала СФУЖО у партнерстві з МІОКом, що є ще одним кроком у виконанні Меморандуму про співпрацю, підписаного у 2019 році між двома структурами.

Детальніше

Проєкт «Крок до України»

МІОК у партнерстві з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів презентацію-дискусію «Українська мова: шлях у незалежній Україні»

У дискусії взяли участь панелісти Павло Гриценко, директор Інституту української мови НАН України, Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, Марія Купріянова, виконавча директорка Світового Конґресу Українців, та Ірина Ключковська, директорка МІОКу. Найновіші дані загальнонаціонального опитування про ставлення українців до мовної ситуації в Україні презентував аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов.

Детальніше

МІОК провів вебінар «Родзинки дипломатії» від Надзвичайного і Повноважного Посла України у Державі Кувейт Олександра Балануци

Те, що це буде вебінар-зруйнування стереотипів було зрозуміло з самого початку, як тільки МІОК отримав пропозицію від пана Посла Олександра Балануци. До вебінару доєдналися в Zoom учасники із 34 країн світу. Також багато людей дивилися трансляцію події на сторінці МІОКу у Facebook.
У змістовній презентації Олександр Балануца виклав інформацію про цілі, завдання і тематику курсу «Родзинки дипломатії», а також поділився власними думками щодо місії дипломата у суспільстві і розповів, що для нього «бути дипломатом означає, що кожного наступного ранку ви маєте бути кращою версією самого себе!»

Детальніше

МІОК провів XIII Міжнародну літню школу україністики «Крок до України»

26 липня 2020 р. відбулося закриття ХІІІ Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України». Вперше літня школа МІОКу пройшла в режимі онлайн і це не єдина її інновація. Новими були форма, засоби, програма, методика, країни учасників та багато іншого.
У школі взяли участь 20 студентів із Аргентини, Бразилії, Німеччини, Іспанії, Польщі, Росії та Румунії. Це люди різного віку, професій та зацікавлень, з різною мотивацією до навчання та базовими знаннями української мови.

Детальніше

Зустріч з Орисею Демською, головою Національної комісії зі стандартів державної мови

1 грудня 2020 р. відбулася робоча онлайн-зустріч команди Міжнародного інституту, освіти та зв’язків з діаспорою з головою Національної комісії зі стандартів державної мови, докторкою філологічних наук, професоркою Орисею Демською.

Пані Демська поінформувала про стан розроблення проєкту Порядку проведення іспитів з метою перевірки рівня володіння державною мовою, представила провідні напрями роботи Комісії – українська мова для українців, українська на здобуття громадянства чи українська як іноземна, поділилася здобутками та планами на майбутнє.

Детальніше

МІОК спільно з ЛОДА провів Міжнародну онлайн-конференцію «Україно-польські міжмовні, міжкультурні та освітні зв’язки»

7–8 грудня 2020 р. МІОК підтримав ініціативу Департаменту освіти та науки Львівської ОДА і провів Міжнародну онлайн-конференцію «Україно-польські міжмовні, міжкультурні та освітні зв’язки». До організації також долучився Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

До учасників конференції, яка об’єднала науковців і педагогів із України і Польщі, із вступними словами звернулися Олег Матвійків, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка», Роман Пастушенко, заступник директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, та Ірина Ключковська, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.
7 грудня 2020 р. відбувся перший день конференції, організатором якої виступив МІОК. Спілкувалися на теми, актуальні як для української, так і для польської освіти і культури.

Детальніше

Ірина Ключковська взяла участь у події «Перспективи викладання української мови

як іноземної», яку організував 

Український інститут

Участь у події стала чудовою нагодою висвітлити серію завдань, які виконав МІОК, реалізуючи свою стратегію створення навчально-методичного продукту з УМІ, озвучити підстави та передумови для виконання поставлених цілей, окреслити нові цілі та інструментарій для їх досягнення. В обговоренні питання української мови як іноземної взяли участь Тетяна Філевська, креативна директорка УІ, Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови, Рімма Ель Джувейді, генеральна директорка директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН, та Алла Польова, директорка департаменту комунікацій та публічної дипломатії в МЗС.

Детальніше

Відбулася робоча зустріч команди МІОКу з представниками Департаменту освіти і науки ЛОДА за участю Павла Садохи, регіонального Віцепрезидента Світового Конґресу Українців

Під час онлайн-зустрічі учасники обговорювали механізми отримання документів про закінчення середньої освіти в Україні для дітей тимчасових мігрантів за кордоном, зокрема, розглянули можливість навчання екстерном дітей з-за кордону в середніх навчальних закладах Львівщини.

Детальніше

Вийшла нова серія «Мистецьких прогулянок з МІОКом». Гостя інтерв’ю – Леся Воронюк

Це перше інтерв’ю цього проєкту, записане онлайн. З нього ви довідаєтеся, як завдяки ініціативності та наполегливості можна звертати гори. Зокрема, йдеться про:
– творче становлення гості,
– рідну Буковину та Київ,
– Всесвітній день вишиванки і в що він переріс,
– документальні стрічки “Спадок нації”, “Соловей співає, поки голос має”, “Ткацький шлях”
– актуальні питання відродження української нації.

Переглянути

Проєкт «Назустріч новій хвилі»

МІОК опублікував результати дослідження «Українці Південно-Африканської Республіки: суспільство, ідентичність, майбутнє», яке науковці Інституту провели у 2020 році

У публікації розглянуто міграцію з України до Південно-Африканської Республіки, зокрема описано типовий портрет українського мігранта у ПАР, причини й особливості міграційного процесу, виклики та проблеми інтеграції українських мігрантів у ПАР, збереження ідентичності та її трансформації, процес утворення громад українців, підтримання зв’язків мігрантів з Україною, а також візію їхнього майбутнього й перспектив громади. Особливу увагу приділено проблемам і потребам українських мігрантів у ПАР, на основі яких сформульовано пропозиції та рекомендації для різних суб’єктів державного та недержавного секторів.

Детальніше

Команда МІОКу взяла участь у засіданні «Міграція і громадянське суспільство

11 грудня 2020 р. команда МІОКу у складі Оксани П’ятковської, заступниці директора, та Юрія Марусика, наукового співробітника, взяли участь у засіданні «Міграція і громадянське суспільство. Презентація досліджень & Дискусія», яке відбулося у рамках триденного Міжсекторального форуму «Соціальні виміри міграції: виклики, права, надії» (10 – 12 грудня 2020 р.).

Під час засідання працівники Інституту на основі результатів дослідження «Молодіжний громадський активізм українських мігрантів у країнах ЄС», яке МІОК провів у 2019 р., описали типовий портрет українських активістів у Європі, розповіли, чому і як українська молодь займається громадською діяльністю, у які організації чи формально не зареєстровані групи вони об’єднуються, які виклики постають перед активістами та їхніми об’єднаннями, які є способи та тенденції взаємодії різних суб’єктів активізму.

Детальніше

Відбулася зустріч колективу МІОКу з керівництвом Європейського Конґресу Українців (ЄКУ)

У середу, 1 липня 2020 р., відбулася зустріч колективу МІОКу з керівництвом Європейського Конґресу Українців (ЄКУ). Гостями з-за кордону були Богдан Райчинець (Чехія), президент Європейського Конґресу Українців (ЄКУ) та Віктор Бандурчин (Словаччина) секретар ЄКУ. Основна мета обговорення – окреслити найперспективніші напрями подальшої співпраці та визначити подальші кроки для реалізації спільних проєктів.

Детальніше

Відбулася онлайн-зустріч команди МІОКу із південно-африканськими дослідниками

14 липня 2020 р., у рамках співпраці з Українською Асоціацією у Південно-Африканській Республіці відбулася зустріч команди МІОКу з Кобусом Радемейєром, головою Департаменту гуманітарних та соціальних наук Університету Сол Плаатьє м. Кімберлі, ПАР, Стефаном Шевчуком, докторантом у галузі історичних наук Університету Фрі Стейт

м. Блумфонтейн, ПАР, президентом Польської Асоціації Сибірських Депортованих у Південній Африці, та Дзвінкою Качур, головою Української Асоціації в ПАР.

Детальніше

Ірина Ключковська взяла участь в експертних консультаціях «Міграція в Україні: ситуація, виклики та перспективи співпраці з ЄС»

Учасники Консультацій виокремили ключові питання міграції в Україні та обговорили стратегічні пріоритети в управлінні міграцією, беручи до уваги інструменти співробітництва між Україною та ЄС для підтримки міграційних ініціатив у країнах Східного партнерства.

Детальніше

Представники МІОКу взяли участь у презентації проєкту Diascon

2 жовтня 2020 р. Оксана П’ятковська та Андрій Яців, заступники директора МІОКу, взяли участь у науковому вебінарі з питань конфліктів і діаспори «Diaspora and Transportation of Homeland Conflicts: Inter-group Dynamics and Host Country Responses». Семінар відбувся в закритому режимі в рамках реалізації міжнародного дослідницького проєкту DIASCON (www.diascon.eu), що фінансується Академією наук Фінляндії.

Детальніше

Ми і світове українство

МІОК провів онлайн захід «Європейський шлях Українця. Михайло Паращук»

23 грудня МІОК за підтримки Посольства України в Республіці Болгарія й Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин у межах проєкту «діасПОРАзнати» провів онлайн-захід «Європейський шлях Українця. Михайло Паращук». Цією подією Інститут запросив громаду відкрити для себе велич постаті Михайла ПАРАЩУКА (1878–1963), знаного у світі та недооціненого на Батьківщині українського скульптора, архітектора, дипломата, громадського діяча, політв’язня.
Учасниками заходу стали: Віталій Москаленко – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Болгарії, Наталія Чухрай – Проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка», Анна Тертична – радниця Посольства України в Болгарії, Ірина Матяш – голова правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, Роман Яців – проректор Львівської національної академії мистецтв, Оксана Жеплинська – завідувачка відділу українського мистецтва XVIII — початку XX ст. НМЛ

ім. А. Шептицького, а також представники академічних кіл, громадських організацій, закладів культури, студентство з 15 країн світу.

Детальніше

Відбулася Інтерактивна майстерня Ярини Ключковської «Герої, дракони і сила наративу: як завойовувати уми й серця за допомогою історій»

Подія МІОКу стала відповіддю на запит від українських громад та організацій за кордоном, для яких сьогодні як ніколи важливо вміти бути ефективними в умовах великої конкуренції ідей та проєктів, коли інформація і комунікація стають ключовими інструментами боротьби. На вебінар зареєструвалися громадські лідери з 31 країни світу. Для них цей захід став унікальною можливістю переосмислити свою комунікаційну стратегію та навчитися творити історії своїх інституцій і проєктів такими, що здатні захоплювати, та ставати ключем до успіху у їхній діяльності.

Детальніше

МІОК провів онлайн-зустріч «Чому культурна дипломатія – це важливо? Досвід українців Франції» з Вікторією Делленжер, співзасновницею Центру Анни Київської

Ключовою темою обговорення стала культурна дипломатія та досвід Центру Анни Київської у Франції, інституції, яка знаходиться у середньовічному містечку Санліс, поруч із Парижем, і, попри короткий час свого існування, зуміла стати знаковим українським культурним осередком на мапі Європи. Учасниками події також стали: Владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого УГКЦ в Парижі, Юрій Бобало, ректор Львівської політехніки, Данило Ярема, почесний консул Франції у Львові, Оксана Юринець, народна депутатка України Верховної ради України VIII скликання, Марія Купріянова, виконавча директорка СКУ та Ірина Ключковська, директорка МІОКу.

Детальніше

Відбулася сесія стратегічного планування Світової Федерації Українських Жіночих Організацій та МІОКу

З  боку СФУЖО  в  сесії  взяли  участь  Анна  Кісіль,   голова   СФУЖО,  Євгенія Петрова, перша заступниця голови СФУЖО, Марія Фінів, третя заступниця голови СФУЖО та Марта Кебало, голова представництва від СФУЖО в Економічній та Соціальній раді ООН.
МІОК представляли  Ірина  Ключковська, директорка, Андрій Яців та Оксана П’ятковська, заступники директора, а також Олена Мицько, провідна фахівчиня Інституту.

Детальніше

МІОК став партнером Першого віртуального форуму Світового Конґресу Українців «Єднаємось Україною»

17  жовтня 2020 р. відбувся Перший віртуальний форум Світового Конґресу Українців «Єднаємось Україною». Партнером події став Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
НУ «Львівська політехніка».

Учасники Форуму – керівники СКУ та видатні українці діаспори, які у рамках телевізійного та онлайн-марафону представили ключові напрями діяльності Світового Конґресу Українців і високі досягнення українців з усього світу в різних суспільних ділянках.

Детальніше

На запрошення Посольства України у Королівстві Норвегія й Надзвичайного та повноважного посла України В’ячеслава Яцюка Ірина Ключковська виступила на вечорі-пам’яті Миколи Радейка

Організатори приурочили подію до 100-ліття цього визначного українського діяча, лікаря за фахом і патріота України за велінням серця. Поза всяким сумнівом, захід,засвідчив активну співпрацю Посольства України у королівстві Норвегія з українськими громадами, яка пройшла свій шлях становлення і зростання. Сьогодні, за словами Ірини Ключковської, «ми бачимо спільнодію, яка дає добрий результат для утвердження іміджу України в цій чудовій доброзичливій країні».

Детальніше

На запрошення Посольства України в Республіці Казахстан Ірина Ключковська та Оксана П’ятковська взяли участь у Міжнародній онлайн-конференції до Дня українського козацтва і Дня захисника України

Окрім представників української дипломатичної установи в Казахстані, яка виступила організатором Конференції, до заходу долучилися Сергій Винник, Регіональний Віцепрезидент Російської Федерації та Центральної і Західної Азії Світового Конгресу Українців, о. Василь Говера, Апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії, а також політики та народні депутати казахського парламенту, голови та члени українських громад в Казахстані, науковці, дослідники історії козацтва, представники Міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» та військові.

Детальніше

Культурні події, конкурси

Drop here

Стартував конкурс

«Бренд Україна: творимо разом»

15 грудня 2020 р. на платформі Zoom відбувся ознайомлювальний семінар на тему: «Як взяти участь у Міжнародному конкурсі “Бренд Україна: творимо разом”». Організаторами заходу виступили МІОК та Українська школа в ОАЕ «Софія», а його партнерами – СФУЖО та СКВОР СКУ. До цієї конференції долучилися близько сотні педагогів і керівників українських шкіл вихідного дня за кордоном.
Мета конкурсузалучити українських дітей з усього світу до творення та промоції образу України в їхніх середовищах. З-поміж завдань, які ставлять організатори, є: пошук ідей для формування позитивного іміджу України серед різних цільових авдиторій з урахуванням специфіки країн світу й особливостей дитячої та молодіжної авдиторії; пошук ідей для дитячої та молодіжної культурної дипломатії України у світі; привернення уваги громадськості в Україні та за кордоном до бренду «Україна», презентація найкращих пропозицій, отриманих під час конкурсу тощо.
До участі можуть зголоситися команди з 3-5 учасників однієї з вікових категорій: 10-14 років або 15-18 років.
Результати своєї роботи команди зможуть подати у формі презентації (напр., у “PowerPoint”) чи відеороликів. Членами журі, які оцінюватимуть їх, будуть рівновіддалені від організаторів експерти з галузей маркетингу, економіки, культури. Ці матеріали будуть надані дипломатичним установам й органам державної влади України, а також широко висвітлені в медіях. Їхні творці, діти, будуть нагороджені цінними подарунками.

Детальніше

Онлайн-презентація «Ігор Калинець – дітям: зустріч із поетом»

31 серпня 2020 р. відбулася організована МІОКом до Дня знань онлайн-презентація «Ігор Калинець – дітям: зустріч із поетом», приурочена виходу нової книжки автора, лавреата Шевченківської премії, багаторічного працівника МІОКу.  До події долучилися сотні поціновувачів творчості Ігоря Калинця з усього світу.

Книжка «Ігор Калинець – дітям» вийшла в серії видавництва «Апріорі», присвяченій видатним українським поетам різних епох. Під час заходу глядачі довідалися, як створювалися ці дитячі вірші, коли виникла ідея створити таке видання і як її втілили в життя, а також почули ці поезії з уст читачів-дітей: Софії Гладиш, Ярини Моргаєвої, Злати Солтис, Софії Руснак, Роксолани Темник.

Детальніше

МІОК у медіа

Чи вдасться відстояти українську мову в Україні та світі? Інфодень на 5 Львів. 7.07.2020

Ірина Ключковська, директорка МІОКу, взяла участь у телепередачі «Інфодень» на «5 каналі». Тема передачі: «Чи вдасться відстояти українську мову в Україні та світі?»

Переглянути

Наші в Африці

Молода українська громада в Південно-Африканській Республіці — за підтримки держави — може стати важливим гравцем на міжнародній арені

Переглянути

МІОК провів зустріч зі співзасновницею Центру Анни Київської у Франції

Переглянути

Портал «Український освітній всесвіт» розпочинає знайомство з українознавчими закладами діаспори

Переглянути

Студенти з Румунії отримали сертифікати про участь в програмі «Крок до України»

Переглянути

В МІОК презентували власний підручник з української як іноземної

Переглянути

Про суботні школи для дітей української діаспори у 9 країнах розповів «Український освітній всесвіт» МІОК

Переглянути

Анонс

МІОК вперше проведе ХІV Міжнародну школу україністики «Крок до України»

в режимі онлайн взимку!

До участі у школі запрошуємо іноземців, слухачів українознавчих студій за кордоном, молодь, яка планує навчатися в Україні, представників української діаспори віком 16+, з різними рівнями володіння мовою.

Що пропонує ХІV Міжнародна школа україністики «Крок до України» в режимі онлайн?

  • Два тижні інтенсиву з української мови як іноземної на різних рівнях володіння мовою (А1 – С2);
  • щоденні заняття з української мови у малих групах (до 4 осіб; тривалість 90 хв.);
  • щоденна розмовна практика з носіями мови (тривалість 60 хв.);
  • клуби вихідного дня за участю відомих особистостей (тривалість 90 хв.);
  • дві опції графіку занять (за українським часом): з 10:00 та з 15:00;
  • віртуальне україномовне середовищі з викладачами, організаторами та усіма студентами школи.

Школа україністики «Крок до України» – це не лише школа вивчення української мови, це – можливість пізнати модерну та традиційну Україну. У навчальний процес школи інтегровані знайомство з історією, культурою, традиціями давньої, а також реаліями сучасної України, діалоги з відомими сучасниками, перегляд українських новинок у сфері мистецтва, майстер-класи з майстрами різних ремесел у їхніх студіях.

Більше про Школу