31 січня 2021 року слухачі ХІV Міжнародної школи україністики МІОКу «Крок до України» віртуально зустрілися з Романом Дуткою, доктором медичних наук, професором, заслуженим лікарем України, завідувачем кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Модерувала подію Олена Мицько, провідна фахівчиня Інституту.

Студенти Школи з Бразилії, Казахстану, Китаю, Німеччини та Сербії мали можливість поставити запитання практикуючому лікареві, які стосувалися чи не найбільш актуальної теми сьогодення – коронавірусу. Профілактика захворювання, вироблення антитіл, вакцинація, прогнози розвитку епідемії, режим роботи та відпочинку – те, що цікавило учасників Дискусійного клубу Школи. Професор Дутка за допомогою простих прикладів пояснив механізми дії COVID-19 та імунної системи під час боротьби з хворобою та дав чіткі рекомендації запобігання захворюванню. Студенти Школи поділилися інформацією про поширення хвороби у їхніх країнах та карантинні обмеження, запроваджені у місцях їхнього проживання. Учасники Дискусійного клубу не лише довідалися корисну інформацію від медичного експерта, а й освоїли поширену медичну термінологію, здобули досвід публічного виступу та попрактикували мовлення.

«Відпочинок, праця з оптимізмом, життя в духовному та фізичному комфорті» – формула здоров’я від Романа Дутки, який побажав усім бути дужими та зустрітися у Львові за філіжанкою кави!