30 січня 2021 року гостем Дискусійного клубу ХІV Міжнародної школи україністики «Крок до України» був Михайло Кобрин, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, кандидат філософських  наук, релігієзнавець. Модерував подію Назар Данчишин, молодший науковий співробітник Інституту.

Музейник зустрівся зі слухачами школи з Бразилії, Казахстану, Китаю, Німеччини та Сербії у будинку оперної співачки Соломії Крушельницької, в інтер’єрі початку ХХ століття. Тут Михайло Кобрин провів віртуальну екскурсію експозиційними кімнатами та розповів цікаві факти із життя примадонни. Студенти побачили рояль, на якому грала Соломія Крушельницька, і за яким любив сидіти композитор Мирослав Скорик, портрети, оригінальні фотографії, афіші, відтворені сценічні костюми артистки.

Атмосфера будинку з його експонатами та розповідь Михайла Кобрина відкрили учасникам Дискусійного клубу Соломію Крушельницьку як жінку передових поглядів, яка зважилась на шлюб у досить пізньому віці – 38 років, любила грати в рулетку та була першою українкою, яка керувала автомобілем. У мистецькому ракурсі, оперна діва була актрисою, яка на сцені зі статної жінки перевтілювалась у тендітну японку та давала нове життя й тріумф, здавалось б, провальним операм, як це було з «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні.

Невипадково гостем Дискусійного клубу став музейник Михайло Кобрин, а ключовою постаттю – відома на весь світ українка Соломія Крушельницька, адже школа україністики МІОКу – це можливість не лише вивчити українську мову, а й пізнати культуру України. Знакові постаті України часто є героями навчальних видань, створених авторським колективом Інституту. Так, Соломії Крушельницькій присвячено розділ у першій частині нового підручника «Ключ до України: міста і люди».

«Було дуже чудово дізнатися про Соломію Крушельницьку. Тут у Бразилії ми знаємо про українських поетів, письменників – творців літератури, про творців музики – на жаль, ні» – прокоментував студент Школи, кінорежисер Гуто Пашко.

Із багажем знань та вражень, учасники Дискусійного клубу розійшлися дискутувати про побачене та почуте у групах з викладачами.