У суботу, 24 липня 2021 р., у межах ХV Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України», яка цьогоріч утретє працює онлайн, відбувся перший дискусійний клуб вихідного дня з відомою особистістю. Студенти з 9-и країн світу зустрілися з Маркіяном Мальським, почесним консулом Австрії у Львові, відомим українським юристом, державним діячем, доктором юридичних наук, адвокатом, партнером юридичного об’єднання «Arzinger», Головою Львівської обласної державної адміністрації у 2019 р.
Модерувала подію Ірина Ключковська, директорка МІОКу. Вона наголосила, що дискусійні клуби Школи покликані передусім відкрити її учасникам модерну Україну, тому на них запрошені відомі особистості, які формують обличчя сучасності.
Маркіян Мальський у своїй розповіді зосередився на особливостях консульської роботи, а також на історії українсько-австрійських зв’язків. Він, зокрема, зазначив: «В Україні й Австрії зараз дуже багато спільного. Наприклад, бачимо пожвавлення інтересу до класичного мистецтва, свідченням чого є фестиваль «МоцАрт». Мало хто знає, що син Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер Вольфганг Моцарт, понад 30 років мешкав у Львові. Ушанування цієї постаті відіграє дуже вагому роль у теперішніх українсько-австрійських відносинах. Власне, у напрямку популяризації класичної музики сьогодні налагоджена дуже плідна співпраця між нашими державами».
Студенти із захватом слухали бесіду з поважним гостем, а дехто відважився поставити запитання. Зосібна, Тетяна Головчук із Казахстану поцікавилася організацією фестивалю «МоцАрт», а Наталія Королюк із Аргентини спитала про виклики дипломатичної роботи під час пандемії коронавірусу. Опісля події слухачі Школи у форматі розмовної практики обговорили півгодинну зустріч із Маркіяном Мальським у малих групах за участю викладачів.