Платформа призначена для взаємодії представників громадських організацій східної діаспори та України. ЇЇ мета – налагодити регулярне спілкування  й обмін досвідом, а також сприяти підвищенню кваліфікації лідерів і членів ГО, педагогів українознавчих шкіл, керівників художньої самодіяльності.  У межах цієї ініціативи на регулярній основі (щокварталу) наживо й онлайн відбуватимуться зустрічі, присвячені різноманітним культурно-просвітницьким питанням. На цих заходах ми говоритимемо спільномовою – мовою порозуміння, підтримки та пошани. Певні, на нашій платформі постануть міцні мости плідного діалогу.

Бо ж свої своїх не полишають. Вимушені констатувати, в сучасному суспільно-культурному дискурсі українська східна діаспора посідає більш ніж скромне місце, попри те, що вона охоплює мільйони українців із низки держав «пострадянського простору»: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану,  Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану. Це насправді великий і різноманітний світ – східний світ української діаспори, який, на превеликий жаль, опинився поза широкою увагою.  Натомість наш Інститут був і зостається однією з небагатьох установ, які тримають руку на пульсі українства по східний бік державного кордону України.  

Як засвідчили десятки форумів і конгресів, що їх організував МІОК, тамтешні українці потребують надійного партнерства, аби їх почули на Батьківщині  , та насправді відчувати спільність із своїми співвітчизниками. Проте, на жаль, прагнення українців східної діаспори плекати й зберігати національну ідентичність часто не одержувало належної підтримки.

Ми намагатимемося слухати вас, чути і транслювати проблеми до зацікавлених сторін. Віримо, що народяться спільні нові проєкти!

Тож до спільної праці, пані та панове! Чекаємо на ваші пропозиції. Чекаємо на зголошення до участі!